خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
دانلود مقاله بررسي تاثير ويژگي هاي اکولوژيک (خاک و ارتفاع) بر کيفيت اسانس گياه دارويي فراسيون در مر

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي تاثير ويژگي هاي اکولوژيک (خاک و ارتفاع) بر کيفيت اسانس گياه دارويي فراسيون در مراتع چهار باغ استان گلستان تحت pdf دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي تاثير ويژگي هاي اکولوژيک (خاک و ارتفاع) بر کيفيت اسانس گياه دارويي فراسيون در مراتع چهار باغ استان گلستان تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي تاثير ويژگي هاي اکولوژيک (خاک و ارتفاع) بر کيفيت اسانس گياه دارويي فراسيون در مراتع چهار باغ استان گلستان تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي تاثير ويژگي هاي اکولوژيک (خاک و ارتفاع) بر کيفيت اسانس گياه دارويي فراسيون در مراتع چهار باغ استان گلستان تحت pdf :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: دومین همایش ملی گیاهان دارویی و کشاورزی پایدار
تعداد صفحات: 13
چکیده:
گیاهان دارویی و اسانس دار خانواده نعناعیان به دلیل انعطاف اکولوژیکی بسیار زیاد نسبت به اقلیم های متنوع به عنوان یکی از ذخایر ژنتیکی مهم گیاهی محسوب می شوند. از جمله گیاهان دارویی متعلق به تیره نعناعیان ، گیاه فراسیون (Marrubium vulgare) می باشد که دارای خواص متعددی است . این تحقیق به منظور بررسی تاثیر برخی از ویژگی های اکولوژیک بر کیفیت اسانس گیاه فراسیون در مراتع چهار باغ استان گلستان انجام شد. ابتدا با روش پیمایش صحرایی رویشگاه های گیاه مورد مطالعه در منطقه شناسایی شدند نمونه برداری از اندام های هوایی گیاه مورد نظر به منظور اندازه گیری کیفیت اسانس و نیز نمونه برداری از خاک در محل رویش گیاه برای اندازه گیری پارامترهای فیزیکی و شیمیایی خاک در زمان گلدهی کامل گیاه و در اواخر خرداد ماه در چهار نقطه ارتفاعی صورت گرفت. نمونه های گیاهی پس از خشک شدن در هوای آزاد به روش تقطیر با آب و با استفاده از تجهیزات کلونجر اسانس گیری شدند جهت شناسایی ترکیبات اسانس از دستگاه کروماتوگرافی گازی متصل به طیف سنج جرمی استفاده شد. تجزیه واریانس داده های به دست آمده در قالب طرح کاملا تصادفی و با استفاده از نرم افزارهای اماری SPSS16 انجام شد. ضمنا مقایسه میانگین تیمارها به روش آزمون LSD انجام پذیرفت. نتایج نشان داد که بیشترین مقدار ترکیبات اسانس مربوط به ارتفاع 2328 متر(ترانس کاریوفیلن 18/64 درصد) و کمترین آن به 1674 متر(ترانس کاریوفیلن 0/5 درصد) تعلق داشت. این تحقیق نشان داد که ترانس کاریوفیلن و جرماکرن دی بیشترین درصد ترکیبات اسانس در گونه فراسیون را تشکیل می دهند. بررسی های آماری نشان داد که بین ارتفاع از سطح دریا و درصد ترکیبات اسانس ارتباط معنی دار وجود داشت. همچنین همبستگی منفی و معنی داری بین اسیدیته ، فسفر، رطوبت و درجه حرارت خاک با درصد مواد موثره دارویی وجود دارد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *