خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
دانلود مقاله بررسي تاثير عصاره گياه آويشن شيرازي بر تغييرات هيستوپاتولويک بافت تخمدان رت متعاقب مسم

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي تاثير عصاره گياه آويشن شيرازي بر تغييرات هيستوپاتولويک بافت تخمدان رت متعاقب مسموميت مزمن با مس تحت pdf دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي تاثير عصاره گياه آويشن شيرازي بر تغييرات هيستوپاتولويک بافت تخمدان رت متعاقب مسموميت مزمن با مس تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي تاثير عصاره گياه آويشن شيرازي بر تغييرات هيستوپاتولويک بافت تخمدان رت متعاقب مسموميت مزمن با مس تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي تاثير عصاره گياه آويشن شيرازي بر تغييرات هيستوپاتولويک بافت تخمدان رت متعاقب مسموميت مزمن با مس تحت pdf :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: دومین همایش ملی گیاهان دارویی و کشاورزی پایدار
تعداد صفحات: 6
چکیده:
هدف از این مطالعه بررسی هیستوپاتولوژیک اثرات متقابل تزریق عصاره آویشن شیرازی بر روی تخمدان رت هائی که تحت تاثیر تجویز طولانی مدت مس قرار داشته اند، می باشد. روش کار: برای انجام این مطالعه از چهار گروه موش صحرایی استفاده شد که هر گروه شامل 6 سر موش بود. موشهای گروه کنترل در طول مطالعه به طور آزادانه به آب آشامیدنی دسترسی داشتند، موشهای گروه مس، میزان 200 میلی گرم به ازاء هر کیلوگرموزن بده سولفات مس، گروه آویشن به جای آب به آویشن شیرازی با مقدار 40ppm دسترسی داشتند و در گروه درمانی سولفات مس وآویشن شیرازی دریافت مینمودند. شش هفته بعد از شروع مطالعه موشها به روش انسانی کشته شده و تخمدان راست آنها جهتمطالعات آسیب شناسی برداشته شد. نتایج: نتایج حاصل از این مطالعه بیانگر این بود که تجویز طولانی مدت مس موجب تخریب روند فولیکولوژنز در تخمدان رت شده و عصاره آویشن توانسته بود روند تخریب ایجاد شده را ترمیم دهد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *