خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
دانلود مقاله برنامه ريزي راهبردي براي مديريت حوزه اي با اولويت حفاظت آب و خاکدر حوزه هاي آبخيز کشور

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله برنامه ريزي راهبردي براي مديريت حوزه اي با اولويت حفاظت آب و خاکدر حوزه هاي آبخيز کشور (مطالعه موردي حوزه آبخيز طالقان) تحت pdf دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله برنامه ريزي راهبردي براي مديريت حوزه اي با اولويت حفاظت آب و خاکدر حوزه هاي آبخيز کشور (مطالعه موردي حوزه آبخيز طالقان) تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله برنامه ريزي راهبردي براي مديريت حوزه اي با اولويت حفاظت آب و خاکدر حوزه هاي آبخيز کشور (مطالعه موردي حوزه آبخيز طالقان) تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله برنامه ريزي راهبردي براي مديريت حوزه اي با اولويت حفاظت آب و خاکدر حوزه هاي آبخيز کشور (مطالعه موردي حوزه آبخيز طالقان) تحت pdf :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: دومین کنفرانس سراسری مدیریت جامع منابع آب

تعداد صفحات: 13

چکیده:

مدیریت جامع نگر حوزه های آبخیز، مدیریتی هماهنگ و موزون بر سیستم های فیزیکی، بیولوژیک،اجتماعی و اقتصادی بوده و شرایطی را فراهم می آورد که بحران های محیطی و مسائل موجود حوزه ها را به حد اقل رسانده و جامعه میتواند از سرمایه گذاری های انجام شده حداکثر بهره برداری را بنماید. آبخیزداری نیزکه به معنای مدیریت آبخیز می باشد، با نگرش جدید مدیریتی و سیستمی بر حوزه های آبخیز شناخت تمام عوامل مؤثربرحوزه به منظور مدیریت را امری ضروری می داند. مؤثرترین عوامل سیستم حوزه آبخیز آب، خاک، گیاه و انسان می باشندکه این عوامل در یک تقسیم بندی کلی به محیط طبیعی یعنی آب،خاک و گیاه و دیگری محیط انسانی یعنی بهره برداران تقسیم می شوند. نتیجه این که مدیریت بر آبخیزبه معنای اعمال فرآیند رهبری، سازماندهی، برنامه ریزی و کنترل بر عملکرد آبخیزنشینان می باشد. به گونه ای که بهره برداران بتوانند حداکثر برداشت از محیط طبیعی را تحت شرایط حداقل آسیب رسانی به شاخص های بهینگی پایداری حوزه داشته باشند. نگرش جدید مدیریتی بر حوزه های آبخیز الزامات و تعاریف خاص چهار گام مدیریت از قبیل رهبری، سازماندهی، برنامه ریزی و کنترل را ضروری می سازد. در مقاله مورد نظر با تاکید به مطالعه موردی در یکی از حوزه های آبخیز کشور ،به اعمال مدیریت جامع در یکی از خرد آبخیزهای موجود، مباحث اثر بخشی این مدیریت جامع در امر تولیدات مختلف(اب،فرسایش،توسعه،و;..)و نهایتا نتیجه گیری های مربوطه پرداخته خواهد شد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *