خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
دانلود مقاله تعيين الگوي مقاومت دارويي و شناسايي ژن متالو بتالاکتاماز blaدرVIM در سويه هاي پسودومون

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله تعيين الگوي مقاومت دارويي و شناسايي ژن متالو بتالاکتاماز blaدرVIM در سويه هاي پسودوموناس آئروژينوزا جدا شده از بيماران بستري در بيمارستان سوانح وسوختگي امام موسي کاظم (ع) اصفهان (88در1378) تحت pdf دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله تعيين الگوي مقاومت دارويي و شناسايي ژن متالو بتالاکتاماز blaدرVIM در سويه هاي پسودوموناس آئروژينوزا جدا شده از بيماران بستري در بيمارستان سوانح وسوختگي امام موسي کاظم (ع) اصفهان (88در1378) تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله تعيين الگوي مقاومت دارويي و شناسايي ژن متالو بتالاکتاماز blaدرVIM در سويه هاي پسودوموناس آئروژينوزا جدا شده از بيماران بستري در بيمارستان سوانح وسوختگي امام موسي کاظم (ع) اصفهان (88در1378) تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله تعيين الگوي مقاومت دارويي و شناسايي ژن متالو بتالاکتاماز blaدرVIM در سويه هاي پسودوموناس آئروژينوزا جدا شده از بيماران بستري در بيمارستان سوانح وسوختگي امام موسي کاظم (ع) اصفهان (88در1378) تحت pdf :

دانلود مقاله تعيين الگوي مقاومت دارويي و شناسايي ژن متالو بتالاکتاماز blaدرVIM در سويه هاي پسودوموناس آئروژينوزا جدا شده از بيماران بستري در بيمارستان سوانح وسوختگي امام موسي کاظم (ع) اصفهان (88در1378) تحت pdf که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1388 در مجله میكروب شناسی پزشكی ایران از صفحه 1 تا 8 منتشر شده است.
نام: تعیین الگوی مقاومت دارویی و شناسایی ژن متالو بتالاکتاماز bla-VIM در سویه های پسودوموناس آئروژینوزا جدا شده از بیماران بستری در بیمارستان سوانح وسوختگی امام موسی کاظم (ع) اصفهان (88-1378)
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله متالو بتالاکتاماز
مقاله P. aeruginosa
مقاله آزمایش حساسیت دارویی
مقاله ژن VIM
مقاله زخم سوختگی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و اهداف: پسودوموناس آئروژینوزا (Pseudomonas aeruginosa) عامل اصلی عفونت زخم های سوختگی است. با توجه به مقاومت روز افزون این باکتری به داروهای ضد باکتریایی و به خصوص نسبت به ترکیبات بتالاکتام اهمیت مقاومت آن دو چندان می شود. به علاوه، سویه های تولید کننده آنزیم متالوبتالاکتامازها در جهان رو به افزایش است. هدف از این مطالعه تعیین الگوی حساسیت دارویی و میزان شیوع سویه های پسودوموناس آئروژینوزا تولید کننده متالوبتالاکتاماز دربیمارستان سوانح وسوختگی امام موسی کاظم (ع) اصفهان بود (88-1378).
روش بررسی: از 111 بیمار دچار سوختگی و بستری در بیمارسـتان امام موسـی کاظـم (ع) اصـفهان در طی سال های 88-1378، 79 سویه پسودوموناس آئروژینوزا جدا شد. تست حساسیت دارویی با روش کربی – بائر انجام شد. در سویه های مقاوم به ایمیپنم تولید متالو بتالاکتاماز به روش فنوتیپی (IPM-EDTA) تشخیص داده شد. با استفاده از فناوریPCR وجود ژنVIM بررسی گردید.
یافته ها: درصد مقاومت به داروهای ضد باکتریایی به شرح ذیل بود:ایمیپنم %949، پیپراسیلین %974، سیپروفلوکساسین %987، توبرامایسین %95، سفتازیدیم و تیکارسیلین هر یک %100 با روش IPM-EDTA، (%558) 41 سویه مقاوم به ایمیپنم، تولید کننده متالو بتالاکتاماز بودند. 34 سویه (%43) حاوی ژن VIM بودند.
نتیجه گیری: نتایج نشان داد سویه های P.aeruginosa به سفتازیدیم وتیکارسیلین کاملا مقاوم و بیش از %94 آنها به سایر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند. شیوع تولید متالو بتالاکتاماز در سویه های جدا شده بیش از انتظار است. بنابراین، تشخیص الگوی مقاومت دارویی این باکتری به خصوص تشخیص سویه های تولید کننده متالو بتالاکتاماز در پیشگیری و کنترل عفونت های ناشی ار آن اهمیت زیادی دارد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *