خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
دانلود مقاله بررسي تاثير ساليسيليک اسيد در شرايط تنش شوري بر برخي خصوصيات فيزيولوژيکي گياه رازيانه

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي تاثير ساليسيليک اسيد در شرايط تنش شوري بر برخي خصوصيات فيزيولوژيکي گياه رازيانه (Foeniculum vulgare) تحت pdf دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي تاثير ساليسيليک اسيد در شرايط تنش شوري بر برخي خصوصيات فيزيولوژيکي گياه رازيانه (Foeniculum vulgare) تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي تاثير ساليسيليک اسيد در شرايط تنش شوري بر برخي خصوصيات فيزيولوژيکي گياه رازيانه (Foeniculum vulgare) تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي تاثير ساليسيليک اسيد در شرايط تنش شوري بر برخي خصوصيات فيزيولوژيکي گياه رازيانه (Foeniculum vulgare) تحت pdf :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین کنفرانس ملی تنش شوری در گیاهان و راهکارهای توسعه کشاورزی در شرایط شور
تعداد صفحات: 5
چکیده:
در این پژوهش، بر هم کنش کلریدسدیم و سالیسیلیک اسیدSA(بر پارامترهای رشد )وزن تر و طول اندام هوایی( و مقدار رنگیزه های فتوسنتزی برگها )کلروفیل،(a+b) و b ،aکارتنوئیدها( گیاه دارویی رازیانهFoeniculum vulgareدر شرایط گلخانه ای، به صورت تصادفی با سه تکرار مورد بررسی قرار گرفت. گیاهان در معرض غلظت های مختلف کلریدسدیم0و50و100 و 140 میلی مولار( و سالیسیلیک اسید ) 0و0/5و1 میلی مولار( قرار گرفتند. در گیاهانی که تنها در معرض کلریدسدیم قرار داشتند، در مقایسه با گیاهان شاهد با افزایش غلظت کلریدسدیم، پارامترهای رشد، مقدار رنگیزه هایفتوسنتزی کاهش یافت. کاربردSAخصوصا در غلظت0/5میلی مولار( شرایط رشد گیاه رازیانه را بهبود بخشید و باعث افزایش پارامترهای رشد و مقدار رنگیزه های فتوسنتزی شد. این نتایج نشان می دهد که اسپری سالیسیلیک اسید به عنوان یک آنتی اکسیدان سبب افزایش بردباری به تنش شوری و کاهش اثرهای مضر کلریدسدیم در گیاه رازیانه شده است.


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *