خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
دانلود مقاله مقايسه روش هاي کشت و مولکولي در تشخيص عوامل سقط جنين بروسلايي و سالمونلايي در گوسفندان

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله مقايسه روش هاي کشت و مولکولي در تشخيص عوامل سقط جنين بروسلايي و سالمونلايي در گوسفندان شهرستان شهرکرد تحت pdf دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله مقايسه روش هاي کشت و مولکولي در تشخيص عوامل سقط جنين بروسلايي و سالمونلايي در گوسفندان شهرستان شهرکرد تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله مقايسه روش هاي کشت و مولکولي در تشخيص عوامل سقط جنين بروسلايي و سالمونلايي در گوسفندان شهرستان شهرکرد تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله مقايسه روش هاي کشت و مولکولي در تشخيص عوامل سقط جنين بروسلايي و سالمونلايي در گوسفندان شهرستان شهرکرد تحت pdf :

دانلود مقاله مقايسه روش هاي کشت و مولکولي در تشخيص عوامل سقط جنين بروسلايي و سالمونلايي در گوسفندان شهرستان شهرکرد تحت pdf که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1388 در دنیای میكروب ها از صفحه 101 تا 104 منتشر شده است.
نام: مقایسه روش های کشت و مولکولی در تشخیص عوامل سقط جنین بروسلایی و سالمونلایی در گوسفندان شهرستان شهرکرد
این مقاله دارای 4 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله mPCR
مقاله بروسلا
مقاله سالمونلا ابورتوس اویس
مقاله سقط جنین
مقاله کشت

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: باکتری های سالمونلا ابورتوس اویس و بروسلا از مهم ترین عوامل سقط جنین گوسفند در سراسر دنیا می باشند. روش های مستقیم جداسازی باکتری شناسی برای تشخیص این آلودگی ها قابل انجام است اما این روش ها مشکل، زمان بر و خطرناک می باشند. هدف از این پژوهش، مقایسه روش های متداول باکتری شناسی و مولکولی برای شناسایی باکتری های یاد شده می باشد.
مواد و روش ها: در این پژوهش به صورت مقطعی – توصیفی، 38 نمونه جنین سقط شده از گله های مختلف گوسفند در استان چهارمحال و بختیاری جمع آوری گردید. سپس با استفاده از روش های مستقیم کشت و PCR چندگانه (mPCR) نمونه ها مورد ارزیابی قرار گرفتند.
یافته ها: 5 مورد (131%) از نمونه ها به بروسلا، 19 مورد (50%) از نمونه ها به سالمونلا ابورتوس اویس و 4 مورد (106%) از نمونه ها به بروسلا و سالمونلا ابورتوس اویس به شکل توام آلوده بودند. در 10 مورد (263%) از نمونه ها نیز هیچ آلودگی در روش mPCR تشخیص داده نشد. در بررسی های باکتری شناسی 5 مورد (131%) از نمونه ها آلوده به بروسلا، 9 مورد (237%) آلوده به سالمونلا ابورتوس اویس و در 24 (632%) نمونه نیز هیچ آلودگی تشخیص داده نشد.
نتیجه گیری: با توجه به سادگی و توانایی جستجوی هم زمان باکتری ها با روش PCR چندگانه، استفاده از آن برای تشخیص هم زمان سالمونلا ابورتوس اویس و بروسلا پیشنهاد می شود.


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *