خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
دانلود مقاله بررسي عوامل تاثير گذار شرح حال بيماران جهت شروع درمان اندراستيل سيستئين در مسموميت با

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي عوامل تاثير گذار شرح حال بيماران جهت شروع درمان اندراستيل سيستئين در مسموميت با استامينوفن تحت pdf دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي عوامل تاثير گذار شرح حال بيماران جهت شروع درمان اندراستيل سيستئين در مسموميت با استامينوفن تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي عوامل تاثير گذار شرح حال بيماران جهت شروع درمان اندراستيل سيستئين در مسموميت با استامينوفن تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي عوامل تاثير گذار شرح حال بيماران جهت شروع درمان اندراستيل سيستئين در مسموميت با استامينوفن تحت pdf :

دانلود مقاله بررسي عوامل تاثير گذار شرح حال بيماران جهت شروع درمان اندراستيل سيستئين در مسموميت با استامينوفن تحت pdf که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از صفحه 198 تا 205 منتشر شده است.
نام: بررسی عوامل تاثیر گذار شرح حال بیماران جهت شروع درمان ان-استیل سیستئین در مسمومیت با استامینوفن
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله استامینوفن
مقاله ان استیل سیستئین
مقاله مسمومیت
مقاله ارزیابی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: ان استیل سیستئین NAC) یا (N-Acetyl cysteine پادزهر موثر در درمان مسمومیت با استامینوفن می باشد که تجویز آن گاهی اوقات به علت تعداد بالای مراجعین و عدم وجود امکانات کافی بر اساس شرح حال بیمار از میزان مصرف استامینوفن انجام می گیرد. در این مطالعه با بررسی دقیق تر شرح حال و کنترل همزمان سطح پلاسمایی استامینوفن، عوامل تاثیر گذار در ایجاد مسمومیت شدید جهت انتخاب بهتر اولویت های درمان با NACمورد بررسی قرار گرفت.
روش تحقیق: این مطالعه در سال های
1386 در بیمارستان لقمان به صورت آینده نگر و مقطعی روی 170 بیمار انجام شد که بر اساس شرح حال بالینی بیش از 75 گرم استامینوفن مصرف کرده بودند. متغیرهایی مثل سن، جنس، تعداد دفعات خودکشی، مقدار مصرف دارو، فاصله زمانی از مصرف دارو تا مراجعه و زمان مراجعه با سطح پلاسمایی دارو مقایسه شد و یافته ها با نرم افزار آماریSPSS13 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
یافته ها: در مجموع 170 بیمار با میانگین سنی 605±2181 انتخاب شدند که 447 درصد مذکر و 553 درصد مونث بودند. شیوع موارد مسمومیت در دهه سوم زندگی بیشتر بود. میانگین سطح پلاسمایی دارو 187 mg/ml به دست آمد. متغیرهایی از پیش گفته شده ازجمله تعداد دفعات اقدام به خودکشی، تعداد قرص مصرفی و فاصله زمانی مصرف قرص تا نمونه گیری فقط بر روی شدت مسمومیت اثر داشتند.
نتیجه گیری: در مواردی که امکان ارزیابی سریع سطح پلاسمایی استامینوفن جهت تعیین لزوم تجویز NAC فراهم نمی باشد، برخی از عوامل شرح حال مثل مصرف مقادیر بالای دارو، تعدد دفعات خودکشی با دارو و تاخیر در مراجعه به مراکز درمانی به عنوان عوامل خطر شناخته شده، می توان از آن ها در طرح روند درمان بهره جست.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *