خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
دانلود مقاله مقايسه تاثير داروهاي تتراسايكلين، اريترومايسين و پاويدون آيوداين 2?5 بر ملتحمه كره چشم

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله مقايسه تاثير داروهاي تتراسايكلين، اريترومايسين و پاويدون آيوداين 2?5 بر ملتحمه كره چشم نئوناتوروم تحت pdf دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله مقايسه تاثير داروهاي تتراسايكلين، اريترومايسين و پاويدون آيوداين 2?5 بر ملتحمه كره چشم نئوناتوروم تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله مقايسه تاثير داروهاي تتراسايكلين، اريترومايسين و پاويدون آيوداين 2?5 بر ملتحمه كره چشم نئوناتوروم تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله مقايسه تاثير داروهاي تتراسايكلين، اريترومايسين و پاويدون آيوداين 2?5 بر ملتحمه كره چشم نئوناتوروم تحت pdf :

مقاله مقایسه تاثیر داروهای تتراسایكلین، اریترومایسین و پاویدون آیوداین 25 بر ملتحمه كره چشم نئوناتوروم که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در مجله پزشكی كوثر از صفحه 99 تا 104 منتشر شده است.
نام: مقایسه تاثیر داروهای تتراسایكلین، اریترومایسین و پاویدون آیوداین 25 بر ملتحمه كره چشم نئوناتوروم
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ورم ملتحمه
مقاله ملتحمه کره چشم نئوناتوروم
مقاله اریترومایسین
مقاله تتراسایکلین
مقاله پاویدون آیوداین
مقاله پروفیلاکسی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
اهداف: «ملتحمه كره چشم نئوناتوروم (ON)» به بروز علایم ورم ملتحمه در 28 روز اول زندگی نوزاد اتلاق می شود. مهم ترین عوامل عفونت ON نایسریا گنوره، كلامیدیا تراكوماتیس و استافیلوكوكوس اورئوس هستند. هدف از این مطالعه، بررسی تاثیر سه داروی اریترومایسین، تتراسایكلین، قطره پاویدون آیوداین و قطره اشك مصنوعی در پیشگیری از بروز ON بود.
مواد و روش ها: در این كارآزمایی بالینی تصادفی، 321 نوزاد متولدشده طی بازه 6ماهه در یك بیمارستان شهر تهران و بیمارستان شریعتی بندرعباس به روش تصادفی وارد مطالعه شدند. پس از گرفتن نمونه از ملتحمه، داروهای ایترومایسین، تتراسایكلین، اشك مصنوعی و قطره پاویدون آیوداین %25 در چشم راست استفاده و چشم مقابل به عنوان كنترل در نظر گرفته شد. پرسش نامه ای حاوی اطلاعات مادر و نوزاد هنگام تولد تكمیل شد. در صورت بروز علایم، انجام كشت ترشحات چشم بیمار صورت گرفت. داده ها با نرم افزار SPSS13 و آزمون های Tوابسته و مجذور كای آنالیز شد.
یافته ها: 61 نوزاد (%19) دچار علایم ورم ملتحمه شدند؛ در میان آنها، 14 مورد (%229) كشت مثبت داشتند. در گروه اریترومایسین، تتراسایكلین، اشك مصنوعی و پاویدون آیوداین به ترتیب 769، 1158، 625 و %91 دچار علایم شدند. بین بروز علایم و نیز كشت میكروبی و نوع داروی استفاده شده به عنوان پروفیلاكسی رابطه معنی داری دیده نشد و نیز تفاوتی معنی دار در نوع زایمان و بروز علایم ON وجود نداشت.
نتیجه گیری: با توجه به معنی دار نبودن میزان بروز علامت در گروه های دریافت كننده پروفیلاكسی، استفاده روتین از پروفیلاكسی نمی تواند به صورت یك الزام مطرح گردد و خود موید نیاز به انجام مطالعات بیشتر دقیق در آینده است.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *