خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
مرکز مقالات پیامبر اکرم (ص)
تاريخ : 3 اسفند 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود بررسی رغبت های شغل دانش‌آموزان دختر عادی و ناشنوا تحت pdf دارای 53 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود بررسی رغبت های شغل دانش‌آموزان دختر عادی و ناشنوا تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

فهرست عناوین
چكیده تحقیق
فصل اول:
مقدمه
بیان مسئله
فرضیه تحقیق
هدف تحقیق
فایده و اهمیت تحقیق
ضرورت اجرای تحقیق
عوارض مشكل مورد تحقیق
تعریف اصطلاحات و متغیرهای تحقیق
فصل دوم:
تاریخ تعلیم و تربیت كرولالها در جهان و ایران
روشهای آموزش و پرورش دانش‌آموزان ناشنوا
تشریح و فیزیولوژی دستگاه شنوایی
نظریه‌های مختلف در رشد زبان
تئوری مربوط به رغبت
پیشینه تحقیق
فصل سوم:
جامعه تحقیق
نمونه تحقیق
روش نمونه‌برداری
ابزار تحقیق
اعتبار یا پایایی تست
روایی
قصل چهارم
محاسبات آماری
جدول توزیع فراوانی سئوالات(21-1)
فصل پنجم:
خلاصه یك تا چهار
پیشنهادات و محدودیتهای تحقیق
منابع تحقیق
پرسشنامه


چكیده تحقیق:
بعضی از افراد درانتخاب شغل تسلیم حوادث می‌شوند و برخی بدون نقشه و فكر تحت تأثیر اعضای فامیل، شغلی راانتخاب می‌كنند كه با خصوصیات فردی آنها منطبق نیست برخی از مردم نیز تحت تأثیر ارزشهای اجتماعی بدون درنظر گرفتن خصوصیات روانی و طرح نقشه خاص شغل خود را انتخاب می‌كنند.
بطور كلی هدف از این پژوهش مقایسه و برسی رغبتها و گرایشات شغلی بین دانش‌آموزان دبیرستانی عادی و ناشنوا می‌باشد. اهمیت این پژوهش از آن جهت است كه با در نظر گرفتن تفاوتهای فردی و گرایشات مختلف افراد بتوان ملاكهایی را كه برای هر فرد در هر كشور و با هر فرهنگی مهم می‌باشد تعیین نمود.
فرض صفر در این تحقیق این است كه تفاوتی بین رغبتهای شغلی دانش‌آموزان عادی و ناشنوا وجودندارد جامعه تحقیق در این پژوهش شامل دانش‌آموزان دختر عادی ناشنوا دبیرستانی می‌باشد و نمونه تحقیق شامل 50 نفر عادی و 5 نفر ناشنوا می‌باشد.
روش نمونه‌برداری به صورت نمونه‌برداری كومه‌ای یا دردسترس است كه بدلیل راحتی و در دسترس بودن دانش‌آموزان از این روش استفاده می‌گردد.
ابزار تحقیق در این پژوهش پرسشنامه ارزش شغلی سوپر می‌باشد پس از اجرای آزمون از آزمودنیها برای مقایسه و بررسی دو گروه عادی و ناشنوا از محاسبات آماری و آزمون در مجذور خی استفاده می‌گردد فرص صفر در این آزمون بیان می‌كندكه یك متغیر از متغیر دیگری تأثیر نمی‌پذیرد و یا تفاوتی با آن ندارد پس از اجرای آزمون بر تك‌تك پرسشهای این پرسشنامه نتیجه بدین شرح بدست می‌آید:
دانش‌آموزان عادی و ناشنوا در موارد زیر با هم متفاوتند:
1- ضرورت داشتن ابتكار و خلاقیت برای حل مشكلات شغلی
2- امكان پیشرفت در شغل
3- پرداختن به شغلی كه به قدرت هنری نیاز دارد.
4- دائمی بودن شغل
5- پرداختن به شغلی كه به توانایی ذهنی نیاز دارد.
در سایر موارد ملاكهای پرسشنامه دانش‌آموزان عادی و ناشنوا یكسان بوده و هیچ تفاوتی مشاهده نگردید.

فصل اول
مقدمه
یكی از عوامل مهم تحول و نوسازی جامعه آموزش و پرورش می‌باشد بسیاری از صاحب نظران امور تربیتی با این سؤال مواجه هستند كه چگونه می‌توان روندهای فرسوده آموزشی را تغییر داده نطام آموزش و پرورش را بهبود بخشید. نظام تربیتی در تغییر رفتار و هدایت نسل جوان همواره با آینده سروكار دارد بطوریكه هر چه دورانهای آینده در نظر برنامه نویسان و مربیان آموزش و پرورش روشنتر باشد فعلایتهای تربیتی و با كیفیت بهتر انجام گرفته و نتیجه مطلوبتری بدست می‌دهد به همین جهت در جهان كنونی هیچ كشوری نیست كه در زمینه آموزش و پرورش به مطالعه نیازمندیها و ارزشهای انسانی در آینده نپردازد وكوركورانه یا بر اساس نیازها و ارزشهای رایج زمان به تنظیم برنامه‌های آموزشی دست بزند.
بطوركلی روشهای جدید تعلیم و تربیت مطالعه واقعیتها را در اطراف موضوعانی كه برای شاگردان جالب است سازمان می‌دهد هدف این روشها تربیت به مهمترین وجه ممكن است این نوع تربیت تنها متضمن آنچه كه تدریس می‌شود نیست بلكه شامل چگونگی توجه به علاقه و جلب علاقه دانش‌آموزان به درس خواندن نیز می‌باشد. مقصود این نیست كه مهمترین و با استعدادترین شاگردان از آموزش استفاده كنند بلكه برنامه باید با توجه به آمادگیهای فردفرد شاگردان تنظیم گردد تا همه بتوانند و از آن بهره بگیرند. برنامه آموش باید بنجوی تنظیم گردد كه در عین حال كه شاگردان را از آموزش برخورد در نماید علاقه به یادگیری را نیز در آنان تقویت كند.
بسیاری از مربیان تعلیم و تربیت استدلال می‌كنند كه اگر دانش‌آموزان براساس علاقه خود آموزش ببینند و رشته تحصیلی را با توجه به علاقه خود انتخاب كنند موفقیت بیشتری كسب می‌كنند و به این ترتیب از اتلاف وقت و نیروی آنان جلوگیری خواهد شد. به این منظور شناسایی علائق دانش‌آموزان امری ضروری است شناخت علائق یكی از جنبه‌های مهم برای درك موقعیتهای یادگیری شاگردان است و یكی از موقعیتهای یادگیری پیشرفت تحصیلی است.
دانش مربوط به علائق شاگرد برای مربی اهمیت زیاد دارد چون از طرفی شاگرد را بهتر می‌شناسد و سطح دانش او را براساس این شناسایی بالاتر می‌برد واز طرف دیگر او را با رشته‌های تحصیلی مشاغل و حرفه‌های مختلف آشنا می‌كند به این ترتیب مربی هم به جنبه فردی – احساسی و هم جنبه تحصیلی – حرفه‌ای شاگرد توجه می‌كند از سوی دیگر رشد سریع تكنولوژی و پیشرفتهای علمی و فنی قرون اخیر. تحولات ژرفی را در زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی پدید آورده است. در مملكت ما نیز این تحولات و تغییرات در تمام شئون زندگی اثر گذاشته و امكانات تازه‌ای را سبب گشته است.

منابع:
1- ست‌جان، روشهای تحقیق در علوم تربیتی ورفتاری ترجمه حسن پاشا شریفی – دكتر نرگس طالقانی- انتشارات رشد پائیز 1371
2- پاكزاد محمود – هیاهو در دنیای سكوت – انتشارات كانون كرولالها ایران شهریور 1363
3- ثنایی- باقر، روان‌درمانی و مشاوره گروهی – انتشارات چهر 1369
4- رویس موریس- پیرن‌هانری- تفاوتهای فردی ترجمه دكتر سهرودی . انتشارات علمی آبان 1368
5- شریفی، پاشا- اصول روان‌سنجی و روان آزمایی – انتشارات رشد 1372
6- شفیع‌آبادی- عبدالله راهنمایی شغلی و حرفه‌ای انتشارات رشد 1371
7- میلانی‌فر، بهروز- روانشناسی كودكان و نوجوانان استثنایی انتشارات فومس مهرماه 1369
8- نیكزاد. محمود زمینه راهنمایی و مشاهده ازتعلیم و تربیت سازمان انتشارات كیهان تابستان 1370
9- هالان كافمن- كودكان استثنایی- ترجمه مجتبی جوادیان انتشارات آستان قدس رضوی 1371


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 3 اسفند 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود بررسی و آشنایی با بحران هویت در جوانی تحت pdf دارای 65 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود بررسی و آشنایی با بحران هویت در جوانی تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

مقدمه :
از ویژگی های عصر جدید جریان شتاب آلود زندگی است، حوادث و رویدادهای گوناگون آن چنان با سرعت پدید می آیند که فرصت تفکر و تامل را از آدمی سلب می کند در نتیجه مجالی برای تفرج در دنیای درون جهان برون باقی نمی گذارد و انسان این موجود سرگشته و درمانده نه تنها لذت تفکر را حس نمی کند بلکه انگیزه کافی برای اندیشیدن در باب ضروریات زندگی در خود نمی یابد حاصل این روند، بیگانگی او با خویشتن و جهان خارج از خویش است ولی آنچه دردآورتر عمیقتر و دشوار تر رخ می نماید بیگانگی با خود (عالم درون) است.
در کلام الهی از خود بیگانگی حاصل از خدا بیگانگی تلقی شده است آنجا که می فرماید در زمره آنانی نباشید که خدای را از یاد برند، پس خود را نیز از یاد بردند.
امروزه از خود بیگانگی معمای بزرگ و معضل فکری اندیشمندان و نویسندگان نام آور می باشد. به گفته اریک فروم از زمان دکارت تاکنون هویت فرد از بزرگترین مشکلات فلسفه جدید بوده است.
الکسیس کارل در بحث از انسان این موجود ناشناخته چنین می نویسید. ما می خواهیم معنای زندگی و مرگ را بدانیم چرا باید زیست؟ به کجا می رویم؟ سرنوشت روان ما چیست؟


منابع و مآخذ :
- کوش دنی، مفهوم فرهنگ در علوم اجتماعی، ترجمه فریدون وحیدا، تهران، سروش، 1381.
- ابراهیمی دینانی غلامحسین، ماجرای فکر فلسفی، ج3، تهران، طرح نو، 1379.
- ابراهیمی دینانی، غلامحسین، قواعد کلی فلسفی در فلسفه اسلامی، ج1، تهران، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، 1380.
- امام خمینی، شرح حدیث جنود عقل و جهل، تهران، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، 1377.
- جوادی آملی عبدالله، رحیق مختوم شرح حکمت متعالیه، ج1، قم، اسراء، 1376.
- جوادی آملی عبدالله، تسنیم (تفسیر قران کریم)، قم، اسراء، 1379.
- جوادی آملی عبدالله، فطرت در قران، ج1، قم، اسراء، 1378.
- صدرالمتالهین شیرازی، محمد، اسرار الآیات، قم، نشر حبیب، 1378.
- صدرالمتالهین شیرازی، محمد، اسفار، ج1، قم، مصطفوی، بی تا.
- صدرالمتالهین شیرازی، محمد، الشواهد الربوبیه، ترجمه و تحقیق محمد جواد مصلحی، تهران، سروش، 1375.
- مطهری، مرتضی، شرح منظومه، ج1، تهران، حکمت، 1360.
- طباطبایی، محمد حسین، اصول فلسفه و روش رئالیسم، ج2، 1368، تهران، صدرا.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 3 اسفند 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله Graphene Oxide (GO) nanosheets: as active and recoverable catalysts for oxidation reaction of benzylamines تحت pdf دارای 2 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله Graphene Oxide (GO) nanosheets: as active and recoverable catalysts for oxidation reaction of benzylamines تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله Graphene Oxide (GO) nanosheets: as active and recoverable catalysts for oxidation reaction of benzylamines تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله Graphene Oxide (GO) nanosheets: as active and recoverable catalysts for oxidation reaction of benzylamines تحت pdf :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: همایش ملی کاتالیست در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و فولاد
تعداد صفحات: 2
چکیده:

A simple and efficient method have been developed for the synthesis of benzamide derivatives from benzylamines in the presence the minute amount of graphene oxide (GO) obtained by Hummers oxidation of graphite as a highly efficient, recyclable acid catalyst. The catalyst could be recovered and reused for at least eight times without significant loss in activity


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 3 اسفند 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله شواهد ژئومورفولوژيکي مرزهاي يخچالي در دامنه هاي کرکس تحت pdf دارای 19 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله شواهد ژئومورفولوژيکي مرزهاي يخچالي در دامنه هاي کرکس تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله شواهد ژئومورفولوژيکي مرزهاي يخچالي در دامنه هاي کرکس تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله شواهد ژئومورفولوژيکي مرزهاي يخچالي در دامنه هاي کرکس تحت pdf :

برخی از منابع:

 

[ 1 ] پدرامی، منوچهر، بازنگری در چینه شناسی زمانی نئوژن کواترنر، سازمان زمین شناسی، .1366

[ 2 ] محمودی، فرج االله، تحول ناهمواری ایران در کواترنر، مجله پژوهش های جغرافیایی، شماره 23 ، سال .1376

[3] Bobek. H. Future and Formation of the Grate Kawir and Masileh, Arid Zone Research Center,

University of Tehran, 1959.. [ 4 ] کلینسلی، دانیل، ترجمه عباس پاشائی، کویر های ایـران و خـصوصیات ژئومورفولـوژیکی و پالئوکلیمـاتولوژی آن،

سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، .1381

[ 5 ] جداری عیوضی، جمشید، ژئومورفولوژی ایران، انتشارات دانشگاه پیام نور، .1378

[ 6 ] یمانی، مجتبـی، شـواهد ژئومورفولـوژیکی تحـولات اقلیمـی در حاشـیه چالـه مـسیله، معاونـت پژوهـشی دانـشگاه تهران،.1383

[ 7 ] اهلرز، اکارت ، ترجمه محمد تقی رهنمایی، مبانی یک کشور شناسـی جغرافیـایی، جلـد اول، موسـسه جغرافیـایی و کارتوگرافی سحاب، .1365
[ 8 ] سازمان هواشناسی کشور، آمار ایستگاههای هواشناسی کاشان((1996-2002 نطنز((1992-2002 بادرود -2000) (1987 ابیانه(. (1978-2000

-1 مقدمه

فلات ایران یک منطقه مهم مورفوتکتونیک1 می باشد که در بخش میانی کمربند آلپ- هیمالیا قرار گرفته اسـت.رشته کوههای البرز و زاگرس به عنوان دو سیستم چین خورده اصلی از این کمربند، مهم ترین ارتفاعات ایران را تـشکیل مـی دهند1 ]، صص.[ 67-57 عامل ارتفاع و شکل توزیع ناهمواریها و همچنین عرض جغرافیایی نقش تعیین کننده ای در تنوع اقلیمی این سرزمین به عهده دارند. همین ویژگیها موجب گردیده است که در گذشته نیز از تنوع اقلیمی بیشتری نسبت بـه سایر مناطق بر خوردار باشد2 ]، صص.[6- 5
شاید یکی از بحث انگیز ترین زمینه های ژئومورفولوژی، مباحث مربوط به تحـولات اقلیمـی2 کـواترنری و مواریـث این تحولات باشد. ایران به دلیل داشتن تنوع فراوان در محیطهای ژئومورفولوژیک خود و از طرفـی گـسترده بـودن ایـن اشکال در آن تاکنون توجه بسیاری از محققین را به خود جلب نموده است3]، ص .[2 مطالعـات ایـن محققـین منجـر بـه

1 Morphotectonic Zones

Climatic Changes

2

ارائه نظریات مهمی راجع به تحولات اقلیمی کواترنری در ایران شده است. اکثر این مطالعات توسط محققین خارجی انجام گرفته است.[ 4] از آنجا که بیشتر این موضوعات هدف اصلی این محققین نبوده اسـت، بنـابر ایـن نظریـات ارائـه شـده نیازمند بازنگری و انجام مطالعات تفصیلی تر می باشد.

مهمتـرین نظریـات متعلـق بـه هـانس بوبـک(1955)1 مـی باشـد. نـامبرده بـا توجـه بـه عامـل ارتفـاع، پـنج منطقـه مورفوکلیماتیک و تحت تاثیر آن پنج منطقه مورفو دینامیک برای ایران در نظر گرفته است5] ، ص [85 و مرز بندی ها بـر اساس برآورد دمای گذشته در دوره وورم2 تعیین شده اند. لیکن، شواهد موجود در حال حاضـر بـه گونـه ای اسـت کـه بنظر می رسد این مرز بندی ها به طور دقیق برآورد نشده اند. به عبارتی شواهد موجود از جمله ارتفاع کـف سـیرکهای یخچالی در ارتفاعات کرکس و نیز در ارتفاعات البرز، دانه سنجی رسوبات مخروط افکنه ای، حدود گـسترش زبانـه هـای یخچالی گذشته تا پای ارتفاعات موجود و نیز وسعت مخروط افکنـه هـای حاشـیه چالـه هـای کنـونی، رقـم هـای دمـایی متفاوتی را ارائه می کنند6] ، ص .[15 چنانچه ملاك بازسازی دمای دوره وورم را که مربوط به حدود 10000 سال پیش است ارتفاع کف سیرکهای یخچالی تعیین کنیم، این ارتفاع در حال حاضر در دامنه های شمالی کرکس رقم ارتفاعی 3000 متر را نشان می دهد. این رقم ارتفاعی با دمای برآورد شده توسـط بوبـک ، کـه 3 تـا 4 درجـه سـانتیگراد7] ، ص [207 برای دوره یخچالی گذشته می باشد هم خوانی ندارد. زیرا متوسط دمای کنونی با استناد به آمار ایستگاههای هواشناسی موجود در منطقه به طور متوسط حدود 18 تا 20 درجه سانتیگراد است. [ 8] بدیهی است حتی تعدیل دما به دلیل مرطوب تر بودن آن دوران نمی تواند اختلافات موجود را توجیه نماید و این نکته مسئله اساسی تحقیق را شامل می گردد. انتخاب موضوع در راستای این هدف و در واقع بررسی مرزهای یخچالی دوره وورم و برآورد دماهای گذشـته در دامنـه هـای کرکس در امتداد نیمرخی از دامنه های این ارتفاعات تا بندریگ کاشان می باشد.

-2 محدوده مورد مطالعه

منطقه مورد مطالعه از جنوب به خط الرأس رشته کوههای کرکس واقع درجنوب کاشان و از غرب به نصف النهار 51 درجه و از شرق به نصف النهار 52 درجه شرقی و در شمال به چاله مسیله منتهی می گردد. [ 9] از نظر تقـسیمات اداری این محدوده در استان اصفهان و شهرستان کاشان قرار دارد. نقشه شماره 1 موقعیت محدوده مـورد بررسـی را نشان می دهد.

-Hans Bobek -Wurm Era

3

نقشه 1 محدوده مورد مطالعه در دامنه های کرکس

-3 مواد و روشها

جهت دست یافتن به شواهد ژئومورفولوژیکی تحولات اقلیمی در دامنه های کرکس، تکنیک کار تحقیـق را بازسـازی شرایط دمایی دوره کواترنر تشکیل داده است. از آنجا که پایداری یخچالهـا در هـر زمـان بـه شـرایط اقلیمـی و میـانگین دمایی بستگی دارد10] ، ص. [32 بنابر این، برای بررسی حدود گسترش یخچال ها به انجام کارهای میدانی و مـشاهده مستقیم سیرکهای یخچالی استناد شده است. در این مرحله، با توجه به اقلیم کنونی محدوده تحت بررسی[ 11] و شواهد ژئومورفولوژیکی موجود در ارتفاعات و سایر واحد های ژئومورفولوژیکی منطقه و همچنین با توجه به داده های آماری به دست آمده از تغییرشرایط کنونی به بازسازی دمای آخرین شرایط یخچالی کواترنر پرداخته شده است.

برای دست یابی به این هدف با بررسی آمار هواشناسی 18 ایستگاه موجود در منطقه و پیرامـون آن[ 8] و تجزیـه و تحلیل آمارهای متعلق به دوره های مختلف، ویژگی های اقلیمی منطقه شناسایی و سپس، بـا توجـه بـه همبـستگی بـین عناصر ( دما، ارتفاع و بارش ) نقشه میانگین دمای کنونی منطقه ترسیم شده است. از آنجا که ایستگاههای انتخـابی، هـر یک در موقعیت و ارتفاع متفاوتی قرار دارند، میزان افت دما برای هر ماه و فصل به طور جداگانه محاسبه شـده اسـت. در مناطقی که ایستگاههای هواشناسی وجود ندارد، میزان افت دما بـا توجـه بـه ایـستگاههای پـائین دسـت و مجـاور تعیـین گردیده است. در این روش به طور کلی سعی شده است که دمای هر منطقه با توجه به داده های کنونی و واقعی محاسبه گردد و از تعمیم افت دمای یکسان به تمام محدوده منطقه مورد مطالعه خودداری شود.

جهت تهیه نقشه های دمای کنونی محدوده تحـت بررسـی، آمـار میـانگین ماهانـه 18 ایـستگاه موجـود در منطقـه و پیرامون آن، درسیستم اطلاعات جغرافیایی وارد شده و سپس برای هر یک از ماههـا نقـشه توزیـع دمـایی سـاخته شـده است. از آنجا که مبنای نظری وجود یخچالها در هـر دوره، ارتبـاطی نزدیـک بـا گرمتـرین مـاه سـال دارد10] ، ص[28 ، نقشه دمای ماه ژوئیه همچنین دمای سردترین ماه سال (ژانویه)نیز تهیه گردیده است .

4

در مرحله بعد با مطالعات میدانی مفصل و جستجوی شواهد یخچالی در منطقه و اندازه گیریهـای خـط بـرف مـرز1 احتمالی و نیز اندازه گیری ارتفاع سیرك های یخچالی در ارتفاعات کرگز، همچنین با توجه به میانگین 4 تا 6 درجه ژوئیه برای حداقل ارتفاع گسترش یخچالها 10] ، ص[47 در ایران مرکزی و دامنه های جنوبی البرز و حدود گسترش احتمالی یخچالها در دوره سرد کواترنر، میزان افت دما در دوره سرد کواترنر مشخص گردیده است و در نهایت با توجه به دمای کنونی منطقه، حدود و گستره یخچالها در آن دوره پی جویی شده است .

از نقشه های توپوگرافی و عکسهای هوایی برای مشاهده غیر مـستقیم لنـد فرمهـا و پدیـده هـای ژئومورفولوژیـک یخچالی، از نقشه های زمین شناسی برای پهنه بندی واحد های ژئومورفولوژیک، از دستگاه 2 GPS برای تعیین موقعیـت و اندازه گیری ارتفاع کف سیرکهای یخچالی و اندازه گیری حدود گسترش یخرفتها بـه عنـوان ابزارهـای فیزیکـی در ایـن تحقیق استفاده شده است. نظریه پیشین از یک سو و از سویی دیگر فرمولها و روابط ریاضی برای بازسـازی داده هـای اقلیمی و انطباق آنها با شرایط اقلیمی دوره کواترنری و تحلیلهای آماری اقلیم شناسی و محاسبات همبستگی، ابـزار غیـر فیزیکی تحقیق را تشکیل داده اند. در این میان ابزار اصلی تحقیق را برای تجزیه و تحلیل داده هـا ، لایـه بنـدی و تحلیـل رقومی نقشه ها، نرم افزار الویس3 تشکیل داده است. همچنین در نهایت برای دست یابی به نتیجـه از روشـهای تحلیلـی و برای شرح ویژگیهای ژئومورفولوژیک منطقه از روش توصیفی بهره گیری شده است.

-4 متغیرهای مورد مطالعه

متغیرهای مورد مطالعه شامل دو گروه کلی است. گروه اول شامل عناصر دما و بارش است و گروه دیگر اشکال و شواهد ژئومورفولوژی است که به نوعی تابع شرایط اقلیمی می باشد. جهت بررسی عناصر اقلیمی منطقـه و تـاثیرات آن بر مرزبندی های ژئومورفولوژیکی از آمارهای چندین ایستگاه هواشناسـی کـه در داخـل و پیرامـون منطقـه قـرار دارنـد استفاده گردیده است. [8] جدول شماره 1 مشخصات ایستگاههای فوق را نشان می دهد. همچنـین جهـت سـاختن نقـشه های دمایی برای منطقه مورد مطالعه از داده های آماری ایستگاههای قم ، فین، کبوتر آباد، ورزنه، بالان، اردستان و نائین نیز استفاده شده است.

جدول شماره 1 مشخصات ایستگاههای منطقه

سالهای نوع ایستگاه عرض طول ارتفاع ایستگاه
آماری جغرافیایی جغرافیایی

سینوپتیک کاشان
سینوپتیک نطنز
کلیماتولوژی بادرود
کلیماتولوژی ابیانه
تبخیر سنجی راوند
تبخیر سنجی محمد آباد
کلیماتولوژی مطهری

– Snow Line – Global Position System – Ilwis Software

5

ماخذ: آمارسازمان سازمان هواشناسی کشور در این میان دما به عنوان مهمترین عامل در فرآیند تحقیق در نظر گرفته شده است. شکل شماره 1 تغییرات میانگین
دمای ماهانه ایستگاههای منطقه مورد تحقیق را نشان می دهد.

سانتیگراد
کاشان 35
کاشان
نطنز
30
بادرود
ابیانه 25
ابیانه
20
15
10
5
0
دسامبر نوامبر اُکتبر سپتامبر اوت ژوئیه ژوئن می آوریل مارس فوریه ژانویه

شکل شماره 1 نمودار تغییرات میانگین دمای ماهیانه ایستگاههای منطقه

به دلیل پایین بودن رطوبت نسبی در منطقه، نوسان زیاد دما قابل انتظار است. جدول شماره 2 میانگین حداقل و حداکثر دمای ماهانه و سالانه و دامنه دما در ایستگاههای منطقه را نشان می دهد.[ 8]

جدول شماره 2 میانگین حداقل و حداکثر دمای ماهانه و سالانه و دامنه دما در ایستگاههای منطقه

سالانه ژانویه فوریه مارس آوریل می ژوئن ژوئیه اوت سپتامبر اُکتبر نوامبر دسامبر ایستگاه

کاشان
260 99 13 189 263 316 382 41 398 353 273 191 12 Max
119 -06 11 62 12 169 218 247 231 181 122 62 12 کاشانMin
141 105 119 127 143 147 164 163 167 172 151 129 108 کاشانt
195 56 82 113 19 235 30 337 329 278 205 136 75 نطنزMax
102 -22 -08 254 97 137 195 232 222 176 112 53 003 نطنزMin
93 78 9 876 93 98 105 105 107 102 93 83 747 نطنزt
256 10 126 175 257 311 371 399 399 347 268 197 125 بادرودMax
93 -34 -15 45 96 145 195 226 192 154 89 37 -19 بادرودMin
164 134 141 13 161 166 176 173 207 193 179 16 144 بادرودt
174 52 69 99 166 213 269 292 288 252 187 123 81 ابیانهMax
60 -4 -32 -05 55 97 14 165 158 116 69 18 -18 ابیانهMin
114 92 101 104 111 116 129 127 13 136 118 105 99 ابیانهt
(سالهای آماری هر ایستگاه در جدول شماره 1 آمده است)

ماخذ: آمارسازمان هواشناسی کشور تغییرات دما در فصل زمستان نسبت به سایر فصول در تمام ایستگاهها کمتر است، به طوری که از ماه سپتامبر تا

ژانویه تغییرات دما کاهش می یابد. این امر به دلیل استقرار شرایط جوی تقریباٌ ثابت در زمستان می باشد . [ 8] تعداد

6

روزهای یخبندان نیز با توجه ارتفاع تغییر می کند. ابیانه با بیشترین روزهای یخبندان 98) روز) و کاشان با کمترین روزهای یخبندان 48) روز ) مشخص شده اند. شکل شماره 2 ماههایی که دما زیر صفر درجه قرار دارد را نشان می دهد. کاشان با کمترین تعداد روز های یخبندان که از نیمه اول دسامبر تا نیمه اول ژانویه روی می دهد و ابیانه با بیشترین تعداد یخبندان (نیمه نوامبر تا نیمه اول مارس )تاثیر ارتفاع بر افت دما را نشان می باشد.

اشتراک‌گذاری:


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله اولويت بندي و تعيين ترکيب بهينه فروش محصولات شرکت فولاد مبارکه تحت pdf دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله اولويت بندي و تعيين ترکيب بهينه فروش محصولات شرکت فولاد مبارکه تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله اولويت بندي و تعيين ترکيب بهينه فروش محصولات شرکت فولاد مبارکه تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله اولويت بندي و تعيين ترکيب بهينه فروش محصولات شرکت فولاد مبارکه تحت pdf :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: اولین همایش ملی مدیریت

تعداد صفحات: 9

چکیده:

در این تحقیق ابتدا عوامل موثر بر فروش تعیین و سپس محصولات شرکت بر اساس این عوامل اولویت بندی و وزن هریک درکسب منافع شرکت تعیین شد.عوامل موثر بر فروش شامل 9 عامل سودآوری، میزان ادعاهاو خسارات پرداخت شده، مزیت صادراتی، تامین نیاز بازار داخل، سهولت تامین مواد اولیه، حداکثر بهره وری از تجهیزات، کسب اعتبار و ارتقاء برند شرکت، مهارت نیروی انسانی در تولید و تحویل به موقع می باشد و محصولات شرکت شامل پنج گروه محصولات گرم، اسید شویی سرد، گالوانیزه و رنگی می باشد. داده ها در هر دو مرحله توسط روش AHPو با استفاده از نرم افزار EXPERTCHOICE تحلیل و نهایتا اولویت بندی محصولات انجام گرفته و وزن هر محصول در کسب منافع شرکت تعیین گردید.سپس با قرار دادن اوزان محصولات به جای ضرایب تابع هدف یک برنامه خطی متاثر از محدودیت های فروش ارائه و معرفی شده است.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله تفسير داده هاي مغناطيس سنجي زميني به کمک اطلاعات زمينشناسي و کاني سازي در منطقه ي اکتشافي خانلق،شمال غرب نيشابور تحت pdf دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله تفسير داده هاي مغناطيس سنجي زميني به کمک اطلاعات زمينشناسي و کاني سازي در منطقه ي اکتشافي خانلق،شمال غرب نيشابور تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله تفسير داده هاي مغناطيس سنجي زميني به کمک اطلاعات زمينشناسي و کاني سازي در منطقه ي اکتشافي خانلق،شمال غرب نيشابور تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله تفسير داده هاي مغناطيس سنجي زميني به کمک اطلاعات زمينشناسي و کاني سازي در منطقه ي اکتشافي خانلق،شمال غرب نيشابور تحت pdf :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: هشتمین همایش ملی تخصصی زمین شناسی دانشگاه پیام نور
تعداد صفحات: 8
چکیده:
منطقه اکتشافی خانلق در شمال غرب شهرستان نیشابور در زون ساختاری بینالود قرار دارد. بر اساس مطالعات صحرایی و کانی شناسی واحدهای سنگی مشاهده شده در منطقه به سن الیگوست ، شامل رخنمون هایی از توف و هورنبلند داسیت و همچنین توده های نفوذی با ترکیب گرانودیوریت و کوارتز مونزودیوریت پورفیری است. مگنتیت و آپاتیت مهمترین کانی های این کانسار هستند که در شکستگی ها و زون های گسلی تشکیل شده اند . با توجه به اختلاف زیاد خاصیت مغناطیسی سنگ میزبان و ذخیره مگنتیت در منطقه روش مغناطیس سنجی بهترین روش برای اکتشاف است. مقدار ناهنجاری مغناطیسی در محدوده A، بین 46151-57147 گاما و در محدوده B بین 49177-49307 گاما متغیر است. با توجه به نقشه برگردان به قطب (RTP) چندین ناهنجاری در قسمت جنوب غربی و شمال شرقی منطبق بر زون های کانی سازی دیده می شود . با توجه به نقشه های ادامه فراسوی 5 تا 40 متر می توان نتیجه گرفت که عمق ناهنجاری های شمال شرقی کم بوده و ناهنجاری جنوب غربی دارای عمق بیشتری می باشد بر اساس مطالعات صحرایی نیز بزرگترین زون کانی سازی در جنوب غربی منطقه رخنمون دارد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي نقش بازارچه هاي مرزي درتوسعه گردشگري تجاري و ايجاد امنيت مرزي موردمطالعه بازارچه هاي مرزي استان بوشهر تحت pdf دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي نقش بازارچه هاي مرزي درتوسعه گردشگري تجاري و ايجاد امنيت مرزي موردمطالعه بازارچه هاي مرزي استان بوشهر تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي نقش بازارچه هاي مرزي درتوسعه گردشگري تجاري و ايجاد امنيت مرزي موردمطالعه بازارچه هاي مرزي استان بوشهر تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي نقش بازارچه هاي مرزي درتوسعه گردشگري تجاري و ايجاد امنيت مرزي موردمطالعه بازارچه هاي مرزي استان بوشهر تحت pdf :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: همایش ملی شهرهای مرزی و امنیت، چالشها و رهیافتها
تعداد صفحات: 10
چکیده:
از دلایل ایجاد بازارچه های مرزی افزایش ضریب امنیت از طریق توسعه تجارت می باشد که به عنوان یک اهرم درایجاد اشتغال و توسعه روابط تجاری با کشورهای همجوار به شمار می رود و درسالهای اخیر پیوسته تاثیر قابل توجهی درفعالیت های اقتصادی کشور داشته است درواقع با ایجاد این گونه بازارچه ها ضمن آن که انگیزه لازم برای اقامت اهالی بومی دراین نواحی فراهم می شود ضریب امنیت نیز افزایش می یابد استان بوشهر دارای 3 بازارچه مرزی به اسامی بوشهر گناوه و کنگان می باشد که نقش مهمی در مبادلات تجاری و امنیتی کشور ایفا می نمایند هدف این پژوهش مطالعه نقش و و کارکردهای بازارچه های مرزی استان بوشهر درایجاد امنیت و گردشگری تجاری درمنطقه می باشد روش پژوهش به صورت توصیفی تحلیلی و با استفاده ازمطالعات کتابخانه ای و اسنادی انجام گرفته است که به بررسی نقش کارکردها و چالشها ی منطقه پرداخته شده و درنهایت راه کارهایی دراین زمینه ارایه شده است


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقايسه تبخير و تعرق پتانسيل به روش ترنت وايت و بلاني کريدل با نرم افزار CROPWAT در استان مازندران( مطالعه موردي شهرستان بابل) تحت pdf دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقايسه تبخير و تعرق پتانسيل به روش ترنت وايت و بلاني کريدل با نرم افزار CROPWAT در استان مازندران( مطالعه موردي شهرستان بابل) تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی دانلود مقايسه تبخير و تعرق پتانسيل به روش ترنت وايت و بلاني کريدل با نرم افزار CROPWAT در استان مازندران( مطالعه موردي شهرستان بابل) تحت pdf ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقايسه تبخير و تعرق پتانسيل به روش ترنت وايت و بلاني کريدل با نرم افزار CROPWAT در استان مازندران( مطالعه موردي شهرستان بابل) تحت pdf :


نام کنفرانس یا همایش : اولین همایش ملی مدیریت کشاورزی با کاربرد الگوی زراعی

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

مبنای برآورد نیاز آبی برای محصولات کشاورزی در اغلب روشها محاسبه مقادیر تبخیر و تعرق پتانسیل می باشد همچنین تبخیر و تعرق پتانسیل در ترسیم تصویر اقلیمی یک منطقه نوع کشت و ابیاری سازه های آبی مطالعات مناب آب و زهکشی کاربردهای فراوانی دارد برای تعیین نیاز آبی ابتدا باید تبخیر و تعرق پتانسیل گیاه مرجع ETo را برآورد کرد و با توجه به اینکه روشهای گوناگونی باری این منظور توصیف شده است لذا انتخاب روش مناسب و قابل اعتماد یکی از مشکلات اساسی در ان مورد است در این تحقیق با استفاده از اطلاعت هواشناسی برای یک دوره 20 ساله 1391- 1372 از ایستگاه های موجود در منطقه بهره گرفته شده است و به روش: ترنت وایتف بلانی کریدل و نرم افزار CROPWAT تبخیر و تعرق پتانسیل ETo در منطقه مورد مطالعه تعیین گردید. نتایجی که از محاسبات تبخیر و تعرق پتانسیل از سه روش ترنت وایت، بلانی کردیدل و این نرم افزار بدست امده تفاوتهای زیادی بین تبخیر و تعرق پتانسیل را نشان می دهد نتایج بدست آمده بیانگر این مطلب بود که در این منطقه در ماهای سرد سال مهر تا اسفند نتایج تبخیر و تعرق حاصل از روش بلانی کریدل بیشتر با نتایج بدست آمده از نرم افزار همخوانی داشته است ولی د رماهای گرم سال فرودین تا شهریور روش ترنت وایت نتایج بهتری نسبت به بلانی کریدل در مقایسه با این نرم افزار نشان می دهد. در نهایت پیشنهاد می گردد در صورت استفاه از این روشها در محاسبه تبیخر و تعیرق حتما از ضرایب اصلاحی استفاده شود. همچنین کمترین تبخیر و تعرق پتانسیل در منطقه مورد مطالعه مربوط به دی ما بوده است و بیشترین میزان تبخیر و تعرق مربوط به تیر ماه می باشد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله اثر بخشي آموزش گروهي شناختي – رفتاري با رويکرد مثبت درماني بر ميزان افسردگي و نگرش هاي ناکارآمد دانشجويان دختر دانشگاه مازندران تحت pdf دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله اثر بخشي آموزش گروهي شناختي – رفتاري با رويکرد مثبت درماني بر ميزان افسردگي و نگرش هاي ناکارآمد دانشجويان دختر دانشگاه مازندران تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله اثر بخشي آموزش گروهي شناختي – رفتاري با رويکرد مثبت درماني بر ميزان افسردگي و نگرش هاي ناکارآمد دانشجويان دختر دانشگاه مازندران تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله اثر بخشي آموزش گروهي شناختي – رفتاري با رويکرد مثبت درماني بر ميزان افسردگي و نگرش هاي ناکارآمد دانشجويان دختر دانشگاه مازندران تحت pdf :

سال انتشار: 1394
محل انتشار: دومین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی پژوهشهای نوین در علوم انسانی
تعداد صفحات: 11
چکیده:
هدف : این پژوهش با هدف بررسی تأثیر آموزش شناختی – رفتاری با رویکرد مثبت درمانی بر میزان افسردگی دانشجویان انجام شد. روش : در این پژوهش که از نوع پیش آزمون – پس آزمون بوده، 22 دانشجوی دختر ساکن خوابگاه دانشگاه مازندران، به صورت تصادفی، انتخاب شدند و در دو گروه آزمایش و کنترل قرار گرفتند. گروه آزمایش در طی 12 جلسه 2 ساعته، به شیوه شناختی – رفتاری با رویکرد مثبت درمانی آموزش دیدند. آزمودنی ها پرسشنامه افسردگی بک و مقیاس نگرش های ناکارآمد را قبل وپس از آموزش تکمیل کردند. یافته ها : کاربرد روش آماری تحلیل کوواریانس نشان داد که میانگین نمرات افسردگی و نگرش های ناکارآمد دانشجویان در دو گروه آزمایش و کنترل در مقایسه با قبل و بعد از مداخله تفاوت معنی داری داشته است p< 2020 . نتیجه گیری : آموزش شناختی – رفتاری با رویکرد مثبت درمانی در کاهش میزان افسردگی و نگرش های ناکارآمد دانشجویان مؤثر است


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله تبيين رويکرد ارزشگرايي در برنامه ريزي شهري با تأکيد بر محلات نابسامان امروز و فرداي شهري تحت pdf دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله تبيين رويکرد ارزشگرايي در برنامه ريزي شهري با تأکيد بر محلات نابسامان امروز و فرداي شهري تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله تبيين رويکرد ارزشگرايي در برنامه ريزي شهري با تأکيد بر محلات نابسامان امروز و فرداي شهري تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله تبيين رويکرد ارزشگرايي در برنامه ريزي شهري با تأکيد بر محلات نابسامان امروز و فرداي شهري تحت pdf :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین همایش ملی در جستجوی شهر فردا و اکاوی مفاهیم و مصادیق در شهر اسلامی – ایرانی
تعداد صفحات: 18
چکیده:
آنچه که شهرسازی و معماری دوره گذشته را از شهرسازی و معماری معاصر به معنای عام آن جدا و متمایز می کند و آنچه که باعث سربلندی، شهرت، ماندگاری و پایداری و کسب احترام برای شهرسازی و معمای گذشته شده، ارزش هاینهفته در آن است که مبتنی بر دانایی است و آنچه که در شهرسازی و معماری معاصر توانسته خود را بنمایاند و هم ارزش نمونه های مشابه گذشته خود نشان دهد، بهره گیری از دانایی و مبتنی بر ارزش ها بوده است. شرط پایداری و تداوم: دانایی است چه دانش باشد، چه معاری و چه ادبیات. آنچه مبتنی بر دانایی باشد، پویا و پایدار است: چرا که به ارزش ها احترام می گذارد و در جهت تکامل و تعالی حرکت می کند. ارزشگرایی در برنامه ریزی شهری به دنبال تثبیت (سنت پذیری) وضع موجود ، تعدیل (سنت سازی) یا بهبود وضع موجود ، تغییر (سنت شکنی) یا ایجاد شرایط مطلوب برمبنای ارزش مداری ، ارزش گذاری و ارزش آفرینی در تکامل روندی از عقل ، دانایی ، فرهنگ ، شهر و تمدن است. حرکت از تفکر پروژه- محوری به سمت اجتماع- محوری در برنامه ریزی شهری نیازمند رویکردی است که با اصول محله های شهر و برنامه ریزی محله مبنا تطابق داشته باشد و به این نگاه رسید که دارایی ها زمانی در توسعه محله یا بیشترین کارایی را خواهد داشت که منطبق با ارزش های موجود، بیدار کننده ارزش های نهان و منفعل جامعه، امانت دار ارزش های مورد استفاده، مراقبت از کاستی و نابودی آنها و هوشیار در تبدیل این ارزش ها به همدیگر و یا به ثروت های ارزشمند باشد. از این رو رویکرد ارزشگرایی در برنامه ریزی شهری می تواند راهگشا برای تضمین مسیر برنامه ریزی شده برای توسعه محله ای و ساماندهی و توانمندسازی محلات نابسامان باشد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,