خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
مرکز مقالات پیامبر اکرم (ص)

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله مدلهاي محاسباتي عصبي از تأثيرات جانبي ناحيه آسيب ديده مغز روي نواحي دورتر از منطقه آسيب ديده تحت pdf دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله مدلهاي محاسباتي عصبي از تأثيرات جانبي ناحيه آسيب ديده مغز روي نواحي دورتر از منطقه آسيب ديده تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله مدلهاي محاسباتي عصبي از تأثيرات جانبي ناحيه آسيب ديده مغز روي نواحي دورتر از منطقه آسيب ديده تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله مدلهاي محاسباتي عصبي از تأثيرات جانبي ناحيه آسيب ديده مغز روي نواحي دورتر از منطقه آسيب ديده تحت pdf :

اختلال ناگهانی در منطقه ای از مغز، مثلاً در اثر سکته های مغزی، باعث نقصهای عصبی مستقیماً مطابق با منطقه آسیب دیده می شود و آسیب درست از این منطقه شروع میشود. به علاوه دیگر نقصهای بالینی که به عنوان نقصها یا تأثیرات دوم یا Secondarg remote نامیده می شوند. وی قسمتهای بی عیب باقیمانده از مغز تأثیر خود را می گذراند. (برای مثال به علت قطع شدن ارتباط آنها با ناحیه آسیب دیده) این پدیده به عنوان diashisis نامیده شده است. diashisis (نقص الکتریکی و functional که بعلت آسیب در قشر مغز آغاز می شود و در منطقه ای دورتر از منطقه آسیب دیده نیز این آسیب را می توان فهمید منطقه ای که خود آسیب می بیند وی از لحاظ عصبی (ارتباط عصبی ) به آن اتصال دارد.
این پدیده باعث شده ، خصوصاً در مورد ارتباط بین نیمکره چپ و راست مغز، مسأله ویژه ای که در ارتباط با هر یک از نیمکره ها وجود دارد باعث مشکل در فهم و درک پدیده شود. این مقاله بعضی از مدلهای Neurocouputetional اخیر را مورد مطالعه قرار داده (اثر و کیفیت diashisis) مدل ارائه شده تنها یک مدلی است که همه خصوصیت دیگر بین نیمکره ها و همه اثر diashisis را شرح می دهد. در انتها، نتایج تأثیرات زیرقشری نیمکره چپ و راست روی خصوصیت نیمکره ها مورد بررسی قرار می گیرد.

دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 18 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل (با پسوند) zip ارائه میگردد
تعداد صفحات فایل : 35

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 35 صفحه

 دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک دانشکده علوم اداری عنوان : مدیریت بازاریابی و علم بازاریابی در سلامت اجتماعی استاد راهنما : جناب آقای ضیغمی استاد مشاور : - نگارش : مرتضی رحیمی بهار 1384 نگاهی به فلسفه های مدیریت بازاریابی مقدمه مدیریت بازاریابی را كوششی آگاهانه برای دستیابی به نتایج مبادله مطلوب با بازارهای مورد نظر دانسته اند.
شناخت فلسفه هایی كه راهنمای اینگونه تلاش های بازاریابی هستند و آگاهی از ارزش نسبی هر یك در رابطه با “ سازمان”، “ مشتریان” و “جامعه”،می باشد .
سازمانها فعالیت های بازاریابی خود را بر اساس پنج دیدگاه قرار می دهند.
این دیدگاه ها عبارت اند از: تولید، محصول، فروش، بازاریابی و بازاریابی اجتماعی دیدگاه تولید: گرایش تولید یكی از قدیمیترین فلسفه ها برای رهنمود دادن به فروشندگان است.
گرایش تولید بر پایه این فرض بنا شده است كه مصرف كننندگان خواهان محصولاتی هستند كه در دسترس بوده، استطاعت خرید آن را داشته باشند؛ بنابراین مدیریت باید فعالیت خود را بر بهبود كارایی تولید و توزیع متمركز كند.
هنوز هم دیدگاه تولید یكی از دیدگاه های مفیدی است كه در دو وضع زیر كاربرددارد.
نخستین وضع مربوط به زمانی است كه تقاضا برای محصول بیش از عرضه می باشد.
در اینجا مدیریت باید برای افزایش تولید در صدد یافتن راههایی برآید.
دومین وضع مربوط به زمانی است كه قیمت تمام شده محصول بسیار بالا باشد و باید برای كاهش آن چاره ای اندیشید.
برای مثال، فلسفه كلی هنری فورد بنیانگذار خودرو سازی فورد این بود كه فرآیند تولید خودروی مدل ؛تی؛ كامل شود، به گونه ای كه هزینه آن كاهش یابد و مردم از نظر مالی توان خرید آن را داشته باشند.
او به شوخی می گفت كه مردم باید هر رنگی را كه می خواهند انتخاب كنند، مشروط بر اینكه چیزی غیر از رنگ سیاه نباشد.
برخی از سازمانهای خدماتی، مانند نهادهای دولتی، از این فلسفه پیروی می كنند.
اگرچه این نهادها قادرند مشكلات ارباب رجوع بسیاری را برطرف كنند.
ولی این نوع مدیریت باعث نارضایتی مراجعه كنندگان می شود.
در این سازمانها فرض بر این است كه ارباب رجوع به خدمات ارائه شده نیاز دارند، بنابراین برای راضی كردن این افراد به طور بهینه اقدامی صورت نمی گیرد.
دیدگاه محصول (Product Concept): یكی دیگر از دیدگاه های عمده ای كه در بازاریابی وجود دارد دیدگاه محصول است.
این دیدگاه بر این اصل بنا شده است كه مصرف كنندگان، محصولاتی را كه بهترین كیفیت،كاركرد و شكل را دارند خواهند خرید؛ بنابراین سازمان باید انرژی خود را به بهبوددائم محصول اختصاص دهد.
دیدگاه محصول می تواند به “ نزدیك بینی بازاریابی” منتهی گردد.
برای مثال، مدیران راه آهن آمریكا چنین می اندیشیدند كه مصرف كنندگان خواستار راه آهن هستند و نه وسیله حمل و نقل، از این رو به چالش بزرگ و روز افزونی كه بوسیله خطوط هوایی، اتوبوس، كامیون و خودرو شخصی در پیش رویشان قرار داشت توجه نكردند.
بسیاری از دانشكده ها چنین فرض كردند كه فارغ التحصیلان دبیرستانی خواستار آموزش هنر هستند و از چالش فرآیند (مدرسه های حرفه ای) غافل ماندند.
دیدگاه فروش (Selling Concept): بسیاری از سازمانها به دیدگا


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 18 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود تحقيق خاک تحت pdf دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تحقيق خاک تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود تحقيق خاک تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تحقيق خاک تحت pdf :

انواع مختلفی از خاک در جهان وجود دارند که بسیاری از آنها  در صنعت ریخته گری آزمایش شده اند اما سه نوع اصلی که در این صنعت بکار می روند شامل کائولن (خاک نسوزط)، مونت موریلونیت (بنتونیت) و ایلیت می باشند. مونت موریلونیت مهم ترین کانی بنتونیت بود9 که از یک ساختار سه لایه صفحه ای تشکیل شده است. 2 لایه از تتراهدلا سیلیسییم – اکسیژن و یک لایه دی اکتاهدرال یا تری اکتاهدرال هیدوکسیل آلومینیم (گیبسیت). لایه میانی‌ آلومینیوم از اکتاهدرالی با یک اتم آهن که توسط شش واحد  هیدلوکسیل محاصره شده تشکیل گردیده است. به شکلهای 1 و 2 مراجعه کنید.

خاک های سدیمی، کلسیمی . و بنتونیت های فعال شده دراین خانواده قرار گرفته و به میزان فراوانی در صنعت ریختهگری استفاده می شوند. کائولن از دو لایه ساختاری تشکیل  شده است یک لایه اکتاهیدال آلومینیم و یک لایه تتراهیدال الومینیم و یک لایه تتراهدرال سیلیسیم. لایه سیلیسیم از یک اتم سیلیسیم و 4 اتم اکسیژت تشکیل شده است.

خاک نسوز، خاک چینی، کائولینیت  و خاک رس دراین خانواده قرار می گیرد. در صنایع مدرن بریخته گری بندرت از این خاکها استفاده می‌شود.

 

ایلیت خاکی با نسوزندگی ضعیف است. این خاک غالبا در ماسه های طبیعی دیده شده اما در ماسه های مصنوعی هیچگاه افزوده نمی‌شود.

مونت موریلونیت دارای یک صفحه میانی هیدروکسیل آلومینیوم است که بین دو لایه اکسید سیلیسیم آلومینیم است که بین دو لایه اکسید سیلیسیم قرار گرفته است. بخشی از آلومینیم  توسط منیزیم جانشین شده که یک حالت عدم تعادلی یونی را به وجود می آورد.  تعادل یونی را می توان با افزودن سدیم، کلسیم یا منیزیم بدتس آورد که این عمل تبادل یونی نامیده می‌شود.

در صنایع جدید ریخته گری ، برخی خاکهای مورد استفاده از نوع تبادل یونی (فعال شده)  هستند. دو نوع مونت موریلونیت مهم که در آن صنعت ریخته گری بکار می‌روند عبارتند از :

الف) بنتونیت سدیم که با خاصیت تورم زیاد شناخته می‌شود.

ب) بنتونیت کلسیمی که تورم پذیری کلسیمی هستند که با نمکهای سدیم نظیر کربنات سدیم فرآوری شده تاند تا خواص خاک بهبود یابد.این فعال سازی بودن آنکه باعث کاهش استحکام خشک گردد، موجب بهبود پایداری خواص شده و عیوب ناشی از انبساط را کاهش می دهد.

عمل فعال سازی می‌تواند به صورت «تر» یا «خشک» انجام شود  اما نتایج بررسیها نشان می دهند که فعال سازی «تر» خواص بهتری را بدست می دهد.

بنتونیت های سدیمی، کلسیمی و خاک های تبادل بودن کره، هر یک خواص منسبی دارند. انتخاب نوع خاک به خواص مورد نیاز و مسائل اقتصادی ازتباط دارد. در صنعت ریخته گری فولاد، برای ریخته گری  چدن و فلزات غیر آهنی درماسه‌تر معمولاً از بنتونیت کلسیمی یا بنتونیت فعال شده یا مخلوطی از ینتونیت سدیمی/کلسیمی استفاده می‌شود. هر کارخانه ریته گری باید نیازمندیهای خود را شندهته و بر آن اساس نوع خاک مناسب را انتخاب کند. ازیک خاک یا مخلوطی از خاک ها  می توان در اغلب موارد برای دست یابی به خواص مورد نظر استفاده کرد. در فرآیندهای قالب گیری ماشینی با فشار بالا، این انتخاب اهمیت بیشتری داشته و معمولاً برای بهبود عملکرد، افزودنی دیگرنیز به ماسه اضافه می شوند.

مقاله 2: چسب های زرین نوع فوران ابتدا در سال 1958 به عنوان سیستم =سب فوران بدون پخت اسید کاتالیز شده معرفی شدند. دو سال بعد صنعت اتومایتو این رزین ‌ها را اصلاح کرد تا به کاتالیزورهای نمکی اسید عمل کنند تا در ماهیچه های Hotbox استفاده شود سپس در اوایل دهه 80 (زرین های فوران به عنوان بزرگترین سیستم  فروش بدون پخت تبدیل شدند.

چسب های فوران بدون پخت (سردگیر ) در تهیه قالبهای ماسه ای در ریخته گری قطعات چدنی و فولادی کاربرد زیادی پیدا کرده اند. در این پژوهش متغیرها موثر در سخت شدن چسب شامل:  درصد کاتالیست، رطوبت ماسه، اثر دمای محیط و فاصله زمانی بین سنجش استحام و زمان قالبگیری مورد بررسی قرار گرفته است. نهایتا شرایط بهینه قالب گیری چسب فوران با کاتالیست اسیدتولوئن سولفونیک به دست آمد. در این شرایط استحکام فشاری ماسه برابر  400، عبود گاز آن AFS 130، وز مان عمر مفید این ماسه برابر 20 دقیقه تعیین گردید.

چسب های فوارن بدون پخت (سردگیر) ر تهیه قالب های ماسه ایدر ریخته‌گری قطعات چدنی فولادی کاربرد زیادی پیدا کرده اند. سیستم چسبهای فورانی بدون پخت (No- boke) دراواخر سال 1950 به صنعت ریخته گری معرفی شد  و از سال 1960 تاکنون به طور گسترده ای در صنایع ریخته گری کشورهای جهان استفاده می‌شود. پایه چسبهای فورانی. الکل فورقوریل با فرمول شیمیایی C4H3OCH2OH است که از فورفورال تهیه می‌شود. فورفورال نیز خود از ت0حول بقایای محصولات غذاییی همچون غلات،  پوست جو ، تفاله نیشکر و غیره بدست می آید. درجه چسب فوران با استفادهاز مقدار آب و نیتروژن و میزان فورفوریل الکل پایین برای ریخته گری و ماهیچه سازی چدن و آلیاژهای کم و یا بع عبارتی با فورفوریل الکل زیاد برای ریخته گری و ماهیچه سازی قطعات فولادی بکار برده می شوند. یکی از انواع خاص چسبهایفورانی سردگیر چسبهای بدون نیتروژن است. وجود نیتروژن باعث افزایش طول مدت نگهداری چسب می‌شود. وجود نیتروژن باعث افزایش طول مدت نگهداری چسب می‌شود ولی از طرفی وجود آن در بسیاری از موارد با تشکیل گاز، باعث ایجاد عیوب ریخته گری می‌شود که اغلب از نوع تخلخل و حفره ای بوده و خطرناک می باشند. نیتروژن همچنین ممکن است تخلخل های زیر سطحی ایجاد کند. برای بکار بدن این چسب در قالب گیری، ابتدا ماسه را با یک کاتالیست یا سخت کننده مخلوط می کنند و سپس چسب فوران را را آن مخلوط می نمایند. انواع کاتالیستهای معمول این چسب به ترتیب افزایش واکنش دهندگی عبارتند از: اسید فسفریک و یا مخلوطی از اسید فسفریک و اسید سولفوریک، آریل سولفونیکها مثل اسید تولئون سفلونیک(TSA) با فرمول شیمیای CH3So3H و اسید بنزن سولفونیک (‌BSA) با فرمول SO­3 H  اسید فسفریک ضعیف تین اسید بین اسیدهی مذکوراست.

معمولاً مقداراسید فسفریک  لازم جهت افزودن به مخلوط حدود 40 الی 60 درصد وزنی چسب فوران می باشد. بعد از اسید فسفریک امروزه بیشتر از اسیدها آروماتیک TSA و پس از آن BSA  که قوی تر است  استفاده می‌شود. معمولاً وقتی که ماسه مصرف شده (غیر تازه) باشد یا حالت قلیایی داشته باشد استفاده از BAS  مطلوب تر است. افزودن این دواسیددرحدود 20 الی 25 درصد چسب به مخلطو کاسه کافی است. به طول کلی مکانیزم سخت شده چسب در چسبهای سرد فورانی که با اسید سخت می شوند به صورت پلبیمریزاسیوناست. در واقع با وجود یک اسید قوی، زنجییزه های الکل فورفرویل به صورت فیلمی ذرات ماسه را می پوشاند و باعث چسبیدن این ذرات ب9ه هم می شوند. واکنش پلیمریزاسیون این چسب از نوع تراکمی است و محصول جنبی داشته و به صورت زیر می باشد.

این واکن گرمازا است وحرارات  ناشی ازآن  باعث تسریع پلیمریزاسیون به صولت لایه لایه تا بخشهایمرکزی می‌شود. آب تولید شده از واکنش پلیمریزاسیون برای تکمیل گیرش رزین باید بخیر شود. به همین دلیل گیرش رزین از سطح خارجی قالب به سمت داخل اتفاق می افتد. سرعت واکنش تحت تاثیر عواملی چون دمای  ماسه و نوع ماسه، نوع مخلوط کنو سرعت مخلوط کردن ، ترکیب چسب وننع و مقدار عنصر فعال کننده مصرفی قرار دارد. افزایش دمای محیط تا C 0  30  موجب افزایش سرعت‌گیرش و رسیدن به استحکام بالا می‌شود. افزایش رطوبت نیز در دمای ثابت باعث کم شدن سرعت گیرش می‌شود. دمای ماسه تأثیر بسزایی را روی فرآیند پلیمریزتاسیون دارد. درمحدوده دمایی C 0 16 تا C 0 38 استحکامهای مناسب تری بدست می آید. در ضمن هر چه روطوبت نسبی هوا بالاتر رود به دلیل کاهش سرعت تبخیر حاضر در کاتالیست و آب تولید شده از وانش تراکمی‌، استحکام کاهش می‌یابد.

یکی از مزایای فآیند قالب گیری با این چسب نیاز به تجهیزات و ماشین آلات پیچیته است. از مزایای دیگر این چسب استحکام بالا، سادگی  مخلوط ماسه‌، دستیابی به دقت ابعادی بالا  و کاهش هزینه های مربوط به ماشین کاری، کنترین میزان واکنش درفل مشترک ماسه و فلز و عدم نیاز به مهارت قالب گیری و ماهیچه سازی می باشد. همچنین از معایب آن نیز می تان با پایین بودنسرعت تولید، قیمت بالای چسب، بدبو بودن میحط کاری آن واحتمال ابتلا به امراض پوستی و صنعتی و نیاز به استفاده از ماسه  با کیفیت بالا اشاره کرد.

مداول ترین نوع ریخته گری نوع قالب ماسه ای است که دو نوع مخلوط پایه‌ای برای آن وجود دارد.

ماسهتر (green Sand)  و مساه سردگیر (no – bake sand) از (Synthctic resins) استفاده می کنند.

عمیلایت بدون پخت : قالب ها یا ماهیچه هایی که به وسیله رزیل هایی که ماسه ها را درهوا به هم می چسبانند تهیه شده اند گفته می‌شود. این پروسته (airset ) موسوم است چون قالب ها برای سخت شدن در شرایط محیط قرار داده می شوند.

شادی معمولاً پس از عملیات زینتر، دانه بندی می‌شود و برای قالبگیری با ماسه خشک بمنظور ریبختهگری قطعات ریختگی فولادی به کار می رود.

انواع چسب ها (Types of binder)

تقسیم بندی چسب ها از دو دیدگاه صورت می گیرد؛ یکی از نققطه نشر ماهیت و طبیعت جسب ها و دیگری از نظر نحوه انجماد و چگونگی  خودگیری و سفت شدن (Setting) چسب ها، از نقطه نظر ماهیت، چسبها به دو گروه چسب های آلی ‍(Organec)  و غیر آلی (Inorganic) و یا به دو دسته قابل  حل در آب ( Warer – Soluble) یا آبدار (Hydrous) و غی قابل حل در آب (Warer – Insolube) یا غیر آبدار (Anhydrous) تقسیم بندی می شوند.

ازنقطه نظر نحوه اینجماد و چگونگی سفت شدن و خودگیری، چسب ها به سه گروه برگشت ناپذیر (Irreversible) ، میانه (UNTermediarte) و برگشت پذیر (Reversible) تقسیم می شوند.

چسب های آبدار رو جسب های غیر آبدار نباید با همدیگر مخلوط شوند زیرا هر زمان که این عمل صورت پذیرد، استحکام مخلوط ماسه در حالت تر  و در حالت خشک کاهش می یابد و بخصوص اگر چسب آبدار، خاک رس باشد کاهش استحکام شدیدتر است.

یک چسب مناسب  باید ذرات ماسه را بیکیدگر اتصال دهد و استحکام قابل و ماسه ماهیچه را درحالت تر و خشک افزایش  دهد و شرایط زیر را فراهم سازد؛

درخلال تهیه مخلوط هی قالبگیری با ماهیجه بطور یکنواخت برروی سطوح ماسه

پایه گسترده شود.

درهر دو حالت تر و خشک، استحکام  کافی مخلوط را فراهم  سازد.

شکل پذیری مناسب در مخلوط ایجاد نماید بطوریکه مخلوط قادر باشد همه بخش های قالب را پر کند.

 کمترین جسبندگی را به سطح مدل و جعبه ماهیچه داشته باشد  تا انجام فرآیند فالبگیری و ماهیچه سازی امکان پذیر باشد.

 امکان خشک کردن قابل  و ماهیچه  رافراهم سازد و در خلال مونتاژ  قالب و نگهداری ماهیجه رطوبت جذب نکند


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 18 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله علم ژنتيک تحت pdf دارای 34 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله علم ژنتيک تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

بخشی از فهرست مطالب پروژه دانلود مقاله علم ژنتيک تحت pdf

پیشگفتار           
ژنتیک              
مطالعات مندل            ;
یک صفت چگونه به ارث می رسد      ;;
تفسیر نتایج مندل           
تئوری کروموزومی وراثت        
کروموزومهای ادمی        
وراثت در ادمی            ;
گروه های خونی           
ماده ارثی           
همانند سازی مولکول DNA     
زبان رمز وراثت           
نقش ژن در رشد جاندار         ;
چرا ژن تغییر می یابد       
پرتوهای پر انرژی موجب حصول جهش می یابد  
ژن وجمعیت ها           
شناخت وراثت جمعیت جوابگوی بسیاری از مسائل است;
جمعیت ها چگونه تغییر می یابد    
منابع               ;

بخشی از منابع و مراجع پروژه دانلود مقاله علم ژنتيک تحت pdf

1ژنتیک و مسائل مربوط به ان

2ژنتیک به زبان ساده

3ژن و ژنتیک

4ژنتیک

پیشگفتار         

چرا از گربه ، بچه گربه و از گوسفند بره متولد می شود ؟ چگونه شباهتهای والدین  به فرزندان منتقل می شوند ؟ آیا همه بچه های یک جفت گربه عینا مثل هم و مثل والدین خود هستند ؟ آیا همه افراد یک جاندار کاملا شبیه یکدیگراند ؟ سرچشمه شباهتها و تفاوتهای جانداران از کجاست ؟ و اصولا مسئله وراثت چیست ؟ سالیان متمادی پاسخ این گونه پرسشها مبنای علمی نداشت . مثلا فکر می کردند که اگر در آبشخور گوسفندان خرمایی رنگ شاخه های درختان تبریزی ، فندق و شابلوط قرار دهند ، بره هایی که از آنها به دنیا می آیند دارای پشمی خوشرنگ ، زیبا ، و گرانقیمت خواهند بود . یا اگر زنان باردار به جانوری زشت و بد منظر نگاه کنند نوزادی که به دنیا می آورند نیز بد قیافه و بدریخت ( شبیه به آن جانور ) خواهد بود

امروزه می دانیم بدن همه جانداران از سلول ساخته شده است و درون هر سلول مولکولهای مخصوصی به نام « ژن » هست . ژنها ، صفات مشابه و متفاوت جانداران را پدید می آورند . سلولهای بدن هر جاندار و ژنهای درون آنها از والدینش سرچشمه می گیرند و شباهتهای آنها هم از این راه به او منتقل می شوند . اما ساختمان و کار ژنها ممکن است اندکی مختلف باشند و همین اختلاف سبب تفاوتهایی در جانداران شود . شاخه ای از علم زیست‌شناسی‌که به توضیح این مطالب می‌پردازد ژنتیک یا علم وارثت‌نامیده می‌شود

آیزاک آسیموف دانشمند آمریکایی ، درباره تاریخ تلاشهایی که زیستشناسان برای پیدایش ژنتیک و توضیح مسائل مربوط به وراثت به عمل آورده اند باز بانی ساده و گیرا ، سخن می گوید

ژنتیک

تعریف –  هر نوع حیوان یا گیاه خصوصیاتی ساختمانی و فیزیولوژیک دارد که آنها را عموما به نسل بعد انتقال می دهد . اما آنچه از جانداران به نسل بعد منتقل می شود طرح کلی ساختمانی و فیزیولوژیک است ، به طوری که عموما میان والدین و فرزندان تفاوتهایی نیز مشاهده می شود . گاه نیز در فرزندی خاصه هایی دیده می شود که در پدر بزرگ یا مادربزرگش وجود داشته است و گاه خاصه هایی است که در خانواده آنها تازگی دارد

ژنتیک یا علم وراثت ، علمی است که شباهتها و تفاوتهای میان والدین و اولاد و عوامل و اسباب آنها را مطالعه می کند . یکی از این عوامل وراثت است . عامل دیگر محیط است

مطالعات مندل

هزارها سال راز وراثت همچنان در پرده باقی ماند . به سال 1865 ، گرگور مندل راه انتقال صفات از والدین به اولاد را کشف  کرد . مندل کشیشی ساکن شهر برون ( شهر برنوی فعلی چک اسلوواکی ) بود . وی در دانشگاه ، علوم و ریاضیات تحصیل کرده بود و اوقات فراغت را در باغچه دیرخود نخود می کاشت و این کار را برای تهیه غذا نمی کرد بلکه به منظور مطالعه قوانین وراثت بدان دست می زد

مندل نخستین کسی نبود که در این رشته مطالعه می کرد بلکه آنچه تا آن زمان در این پاره تحقیق شده بود بی نتیجه مانده بود

علت توفیق مندل دو عامل بود

طرح مسئله به صورتی درست 2- تفسیر درست پاسخ حاصل

مندل در عین حال بسیار پرحوصله و پرکار بود و هشت سال تمام به پرورش نخود و مطالعه خصوصیات آن پرداخت و متجاوز از ده هزار بوته از این گیاه را با دقت از نظر گذرانید و نتیجه استنباطاتش را در یکی از نشریه های معمولی انجمن علمی محلی به چاپ رسانید . حاصل تحقیقات مندل در هشتم فوریه سال 1865 به چاپ رسید و گرچه سی و پنج سال بعد از آن تاریخ به اهمیت آن پی بردند ، این روز را روز تولد علم وراثت می شناسند

در مطالعات مندل سه خصوصیت دیده می شود

اول : به ترکیب کردن یک یا دو گیاه راضی نمی شد بلکه در هر وهله ترکیبهای مشابه پرشمار انجام می داد تا عده زیادی اولاد حاصل را مطالعه کند

دوم : از آنجا که دورگه های حاصل پرشمار بودند توانست از ریاضیات استفاده ببرد . به عبارت دیگر روش کمی به کار برد

سوم : همه صفات یک گیاه را مورد مطالعه قرار نمی داد بلکه هر بار فقط یک جفت صفت را تحت نظر می گرفت ، آن هم صفاتی که مثل طول بوته ( بلندی یا کوتاهی ) شکل دانه ( صاف یا چین خورده ) تفاوت آشکار داشتند

فراموش نشود که در عصر مندل از وجود کروموزوم و ژن و تقسیم سلول اطلاعی در دست نبود و او فقط براساس نتایج  آزمایشهایش به کشف قوانین وراثت توفیق یافته است. مندل از آن جهت نخود را برای مطالعه انتخاب کرده بود که کاشتن آن آسان ست و در مدت کوتاهی چند نسل از آن به دست می آید و بخصوص وضع گل نخود بسیار مناسب است و بدین معنی که پرچمها و مادگی گل نخود درون گلبرگهایش مخفی هستند و در آنها خود لقاح صورت می گیرد

مندل به منظور ترکیب کردن دو بوته متفاوت و انجام دگر لقاح ، پرچمهای گلهای  یک بوته را ، پیش از رسیدن مادگی گلهای همان بوته ، قطع می کرد و سپس دانه های گرده گلهای بوته دیگر را به دست خود روی کلاله مادی گلهای بی پرچم می نشاند

پیش از آنکه مندل به دگر  لقاح دو بوته دارای دو صفت متفاوت اقدام کند ، هر یک از آنها را چند نسل می کاشت تا مطمئن شود از نظر صفت مورد مطالعه دودمان خالص اند . سپس گرده گلهای چند بوته دارای دانه های صاف را روی مادگی چند بوته دارای دانه های چین خورده می نشاند . ( گفتن ندارد که هر دو دسته گیاه از نظر این صفات دودمان خالص بودند . )

یافته های مندل به قرار زیر بود

دانه های نسل اول همه به دانه های یکی از والدین شبیه بودند و هیچ نشانی از صفت والد دیگر نداشتند . مثلا وقتی که گلهای بوته دارای دانه صاف را با گلهای بوته دارای دانه چین خورده ترکیب کرد همه دانه های حاصل در نسل اول صاف شدند . از این گذشته تفاوتی نداشت که گرده از گلهای بوته دارای دانه صاف باشد و مادگی از

گلهای بوته دارای دانه چین خورده یا به عکس ، نتیجه همواره یکسان بود : همه دانه های نسل اول صاف می شدند . بنابر این در نسل اول یکی از دو صفت غالب می شد و همواره ظاهر می گشت

مندل افت جفت صفت را مطالعه کرد و به این نتیجه رسید که همواره یکی از ره جفت صفت غالب است

مندل سپس قدمی فراتر رفت و آن این بود که نخودهای نسل اول را کاشت و آنها را در خود لقاح آزاد گذاشت . از دانه های حاصل در حدود   چین خورده بودند و قریب   صاف . از آنجا که صفت چین خوردگی در نسل اول به وسیله صفت صافی عقب زده شده بود  و این صفت توانسته بود در نسل دوم بار دیگر ظهور کند ، مندل آن را صفت پسرفته نامیده است

 

یک صفت چگونه به ارث می رسد

شاید نتایجی که مندل از آزمایشهایش به دست آورده است ، چندان چشمگیر نباشد ولی توضیحی که او برای توجیه نتایج حاصل داده سهم بزرگی در پیشرفت علم وراثت داشته است . مندل برای نمودن هر صفت ارثی ، حرفی از الفبا را اختیار کرد و بدین وسیله ، نشان دادن الگوهای وراثت را فراوان تسهیل کرد

از آنجا که صفت گردی دانه بر چین خورده بودن آن غالب بود چنین فرض کرد که صفت گردی ناشی از تاثیر یک عامل غالب است . مندل A   را برای نمودن این عامل اختیار کرد

مندل به طور کلی حروف بزرگ الفبا را برای نمودن صفات غالب و حروف کوچک را برای صفات پسرفته برگزید . امروزه نیز همین روش متداول است

از انجا که عامل فرضی مندل همان ژن امروزی یعنی مولکول DNA   است ، از این پس به جای اصطلاح عامل ، همان کلمه ژن را که معادل آن است به کار خواهیم برد

سوالی که برای مندل وطرح بود این است

« چگونه از والدین دارای صفت غالب ، اولاد دارای صفت پسرفته به وجود می آید ؟

آنچه برای مندل روشن می نمود این بود که والدین دارای صفت غالب بایستی قاعدتا دارای یک ژن صفت غالب بوده باشند . نیز اولاد حاصل از آنها بایستی دارای یک ژن صفت پسرفته بوده باشند . سوال بعدی این بود : « چونه اولاد حاصل از والدین دارای ژن غالب صاحب ژن پسرفته می شوند ؟ »

برای حل  این مسئله مندل فرض کرد که برای هر صفتی باید دو ژن وجود داشته باشد . دو ژن که در بروز یک صفت دخالت دارند علل یکدیگر نامیده می شوند

بنابراین ، اگر از ترکیب کردن دو بوته همیشه دانه صاف حاصل شود ، ژنهای هر یک از انها را می توانیم با « ص ص » نشان دهیم . این بدان معنی است که اولاد حاصل از ترکیب این دو بوته ، دو علل صافی ، یکی از پدر و دیگری از مادر ، به دست آورده اند . بر همین قیاس اگر از ترکیب کردن دو بوته همیشه دانه چین خورده به وجود آید ، ژنهای هر یک از آنها را می توانیم با « چ چ » نشان دهیم و این نشان دهنده آن است که یک ژن « چ » از

هر یک از والدین به دست آورده است . نشان دادن ژنهای صفات جاندار را به صورت علامت اختصاری ژنوتیپ آن جاندار می گویند

مندل با چنین فرضی که درباره ژنهای علل کرده بود توانست از روی ژنهای والدین ژنهایی را که سلولهای زاینده می رسیدند پیشگویی کند و از روی آنها تعیین کند که چند قسم اولاد به وجود خواهند آمد . نیز توانست نسبت میان آنها را از روی سلولهای زاینده پیشگویی کند

مثلا فرض کنید که ژنوتیپ بوته ای « ص ص » است . امکان به وجود آمدن چه نوع سلولهای زاینده ای از این بوته وجود دارد ؟ قاعده ای که مندل وضع کرده بود بسیار ساده است : از هر جفت علل ، فقط یکی به هر سلول زاینده می رسد از آنجا که دو علل نظیر یکدیگرند ، پس همه آنها صاحب ژن « ص » خواهند شد

اگر ژنوتیپ بوته ای « چ چ » باشد ، همه سلولهای زاینده صاحب ژن « چ » خواهند شد

حالت سوم موردی است که ژنوتیپ بوته ای « ص چ » باشد . از آنجا که بر طبق اصل مندل فقط یکی از هر دو ژن علل به هر سلول زاینده می رسد ، نیمی از سلولهای زاینده صاحب ژن « ص » و نیم دیگر صاحب ژن « چ » خواهند شد . این اصل را که بر طبق آن ژنهای جفت از هم جدا می شوند و به سلولهای زاینده متفاوت می رسند اصل تفکیک می نامند و به قانون اول مندل نیز مرسوم است . براساس اصل تفکیک ، چگونگی توزیع ژنها در سلولهای زاینده و نیز ترکیب آنها با یکدیگر مسئله ای تصادفی می شود

تفسیر نتایج مندل


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 18 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود کایزن ومدیریت کیفیت تحت pdf دارای 153 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود کایزن ومدیریت کیفیت تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود کایزن ومدیریت کیفیت تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود کایزن ومدیریت کیفیت تحت pdf :

دانلود کایزن ومدیریت کیفیت تحت pdf

معرفی كایزن. 3

مفاهیم اصولی كایزن. 4

تأكید بر فرایند، به جای تأكید بر نتیجه هدف.. 6

پیروی از چرخه‎ها 7

اولویت‎بخشی به كیفیت.. 8

اظهارنظر براساس آمار و داده‎های صحیح. 9

مشتری را فرایند بعدی قلمداد كردن. 9

كنترل كیفیت جامع و كایزن: 10

بهبود در شرق و غرب.. 15

كایزن در برابر نوآوری (1) 15

تقدم كیفیت بر سود 28

بررسی روندهای قبلی. 29

كنترل كیفی جامع برای مصرف‎كننده نه برای تولیدكننده 33

كنترل كیفیت جامع با كارآموزی آغاز و به كارآموزی ختم می‎شود. 35

مدیریت كاركردی متقابل برای تسهیل كایزن. 36

استاندارد كردن نتیجه 38

نگرش كایزن به حل مسایل و مشكلات.. 43

مدیریت و كارگر؛ دشمن یا متحد. 47

تعهد مدیریت ارشد. 49

گمبا، محل واقعی انجام كار 50

گمبا و مدیریت.. 52

ویژگی‎های كلیدی استانداردهای. 56

خانه‎داری محیط كار در پنج گام ‎(5S) 59

قانون اول: مراجعه به گمبا و جستجوی علت وقوع مشكل. 63

قانون دوم: بازبینی تجهیزات، مواد و تمام موارد مرتبط با گمبا 64

قانون سوم: اتخاذ تصمیمات موقت و مقطعی برای رفع مشكل در گمبا 65

قانون پنجم: طراحی استانداردهای نوین، برای پیشگیری از وقوع مجدد مشكل. 65

مدیریت كیفیت در گمبا 66

كاهش هزینه‎ها در گمبا 69

بهبود كیفیت.. 71

كاهش موجودی و انبارش.. 72

كوتاه‎سازی طول خطوط تولید. 72

كاهش زمان توقف و خرابی دستگاه‎ها و تجهیزات.. 73

كاهش فضای مورد استفاده 73

نقش گمبا در كاهش هزینه‎های عملیات.. 74

سیستم پیشنهادها و چرخه‎های كنترل كیفیت.. 75

2 روز گمبا ‎- كایزن و مشاركت سراسری كایزن. 77

پاسخ در بایگانی بود 90

گمبا كایزن در تحقیق و توسعه 90

فعالیت‎های «كایزن» در شركت «Canon‎». 92


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 18 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

دانلود پاورپوینت چندی از سخنان بزرگان تحت pdf دارای 41 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت دانلود پاورپوینت چندی از سخنان بزرگان تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي دانلود پاورپوینت چندی از سخنان بزرگان تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود پاورپوینت چندی از سخنان بزرگان تحت pdf :

دانلود پاورپوینت چندی از سخنان بزرگان تحت pdf در41 اسلاید قابل ویرایش با فرمت ppt


اعم از شکسپیر_ مولیر_ لرد بایرون_ هانری کپ_ فرانسیس بیکن_ فئودور داستایوفسکی_ هوگو و...

برای شادمانی به دنیا نیامده ام,آمده ام کارهای بزرگ انجام دهم.

بدبختی مربی استعداد است.

موفقیت از آن کسانی نیست که هرگز دچار ناکامی نمی شوند,بلکه متعلق به کسانی است که هرگز از تجدید مبارزه بیم و هراس ندارند.

میان آدمیان چِزی نیست جز دیواری که خود ساخته اند.

مافق همه چیز داشتن خیالات بزرگ و قلب پاک است.


پیش نمایشی از فایل


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 18 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل PDF (پی دی اف) ارائه میگردد

دانلود جزوه اجرای سازه های بتنی تحت pdf دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در PDF می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پی دی اف دانلود جزوه اجرای سازه های بتنی تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي دانلود جزوه اجرای سازه های بتنی تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود جزوه اجرای سازه های بتنی تحت pdf :

دانلود جزوه اجرای سازه های بتنی تحت pdf

پیشگفتار

با گذشت بیش از 170سال از پیدا یش سیمان پرتلند توسط یك بنـای لیـدزی ؛ بـتن دسـتخوش تحـوت و پیـشرفت هـای شگرفی شده است . در دسترس بودن و فراوانی مصالح تشكیل دهنده آن ؛ شكل پذیری ساده؛ دوام نسبتا زیاد این محـصول را نسبت به سایر مصالح ساختمانی است ممتاز ساخته افزایش جمعیت ونیازبه ساخت و سازهای روزافزون سازه های بتنی چون ساختمانها؛ پلها؛تونلها؛سدها؛اسكله ها؛راه ها وسایرسازه های خاص دیگر این ماده را به عنوان ماده قرن بیست ویكم مطرح میسازد . صنعت ساخت و سازیك صنعت پایدار و دائمی و پویاست .

با پیشرفت فن آوری ها در همه زمینه هـا ؛ فـن آوری اجراوسـاخت سازه های بتنی نیز با پیشرفت ها و تحوت شگرفی همراه بوده .در كنار دگرگونی و توسعه فن آوری ها می باید به مسائل محیطی و توسعه داشت پایدار نیز توجه ویژه ای مبذول در زمینه بتن ومصالح تشكیل دهنده آن توجه خاص به تكنولوژی ساخت سیمان های مختلـف و تولیـد كمتـر گـاز دی اكـسید كربن و استفاده از سیمان های مخلوط ونیز مشكت در تهیه سنگدانه مناسب برای بتن در برخی كشورهای جهان وگرایش به سنگدانه ها است ی مصنوعی ومصالح جایگزین از گام های موثری است كه در زمینه توسعه پایدار بر داشته شده . لیكن با توجه به ارتقاء فن آوری در تهیه مصالح مناسب تشكیل دهنده بتن و تا حدی اجرای روش هـای نـوین سـاخت وسـاز هنوز هم شاهد ساخت و سازهای غیر استاندارد و اجرای نا مناسب سازه های بتنی در اغلب كشورهای جهان به ویژه كشورهای در حال توسعه هستیم .

نسبتهای اختط بتن معیار روش تعیین مخلوطهای بتنی در پروژه های مختلف با یكدیگر تفاوت زیادی دارد و بـه طـور كلـی بـه دو دسـته > مشخـصات دستوری<و >اجرایی مشخصات <است با برخی حالت های تركیبی از هر دو قابل تقسیم بندی . طریقه مستقیم مشخصات دستوری تعیین دق یق نسبتهای تمامی اجزای تشكیل دهنده است .

این نوع تعیین مشخصات امروزه 1:2:3 عمدتا منسوخ شده است ولی گاهگاهی با نسبت های حجمی مقرر شده مانند یعنی یك قسمت حجمی سیمان دو قسمت ماسه و سه قسمت سنگدانه درشت مواجه می شویم .در این روش نسبت های حجمی به ندرت مقدار آ ب محدود میشود؛ به جز از طریق حداكثر اسمپ كه در واقع به طور غیر مستقیم مقدار آب كنترل میگردد .

مشخصات دستوری غالبا فقط حداقل مقدار سیمان بر حسب كیلوگرم در متر مكعب بتن و حداكثر نسبت وزنی آب به سیمان را تعیین می نماید . در این دستور العمل ها نویسنده مشخصات مسئولیت كامل كفایت طرح مخلوط را به عهده دارد و پیمانكار یا تهیه كننـده بـتن صرفا مسئولیت تهیه بتن با نسبتهای مشخص را داشته و تعهدی در قبال تامین مقاومت نخواهد داشت . بسیاری از مردم این روش را صحیح می دانند اما احتما بیشتر این احساس را دارند كـه تولیـد كننـده بـتن اعـم از پیمانكاریـا مسئول كارخانه بتن آماده باید در مقابل خواص محصول نهایی مسئول باشند . مشخصات اجرایی كه مسئولیت را متوجه تولد كننده بتن می نماید,

طریقه ای است كه ملزومات مقاومتی را غالبا توام با عوامـل محدود كننده مشخص دیگر تعیین میكند. این عوامل محدود كننده ممكن است شامل حداقل مقدار سیمان یا حد اكثر نـسبت آب به سیمان باشند , و همیشه عم ملزومات روانی بتن كه توسط اسمپ اندازه گیری می شود و معمو برخی محدودیت هـا بر روی اندازه و خواص سنگدانه ها را شامل گردند . محدودیت های بیش از حد باعث تبدیل مشخصات به نوع دستوری شـده و در صورت عدم اطع كامل از مصالح و شرایط محلی،امكان دارد تولید بتن مورد نظر بدون تخلف از یك یا چند محدودیت غیر ممكن باشد .

مشخـصات بایـد مقاومـت ، در صورت وجود اعتقاد به نظریه لزوم حداقل سهیم بودن پیمانكار در مـسئولیت محـصول نهـایی . هوازایی، حداكثر اندازه سنگدانه و محدوده اسمپ را پوشش دهد ، مطلوب كیفیت سـنگدانه هـا بـا در نظـر گـرفتن شـرایط محلی دهد كه با آن مواجه هستیم و محظه اقتصاد مصالح در دسترس محلی باید پوشش.

بااین چندعامل محدود كننده،پیمانكارازطریقزمایشگاه خود می تواند یك مخلوط بتنی مناسب واقتصادی كه به بهترین وجـه بـا شرایط محلی وفق داده شده را ارائه نماید . ویژگی های مخلوط الف-روانی روانی ساده ترین روش برای بیان كارایی بتن تازه است .شود روانی توسط آزمایش اسمپ اندازه گیری می . گرچه آزمایش آ، اسمپ به طور دقیق نشانگر سایر ویژگی های كارآیی از جمله كیفیت پرداخت ولی، ب انداختن وتمایل به جداشدگی نیست در حال حاضر بهترین آزمایش شناخته شده به منظور پیش بینی سهولت جا دادن و تراكم بتن میباشد .

ب-سنگدانه اندازه

نوع فایل : pdf

سایز:514 KB

تعداد صفحه: 27


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 18 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

دانلود پاورپوینت معرفی شهر اصفهان تحت pdf دارای 30 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت دانلود پاورپوینت معرفی شهر اصفهان تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي دانلود پاورپوینت معرفی شهر اصفهان تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود پاورپوینت معرفی شهر اصفهان تحت pdf :


معرفی کامل شهر اصفهان (کاخ ها ، خانه ها ، بازارها ، پل ها ، صنایع دستی و ... ) به صورت جامع و پاور پوینت
اصفهان شهری باستانی در مرکز ایران است.شهر اصفهان مرکز استان اصفهان

است و نیز مرکز شهرستان اصفهان است .

استان اصفهان دارای حدود 4/5 میلیون نفر جمعیت است که 74% در مناطق شهری

و 26% در نقاط روستایی زندگی می کنند نژادهای این استان عبارتند از نژاد فارس و

نژاد یهود و نژاد دارمنی و گرجی.

زبان مردم اصفهان فارسی و لهجه انان اصفهانی میباشد البته یهودیان بین خودشان

به زبان عبری و ارمنی به زبان ارمنی صحبت می کنند.

در طی دوره های مختلف تاریخی در متون متفاوت در اشاره به شهر اصفهان از اسامی

مثل اپادانا و اصپدانه و جی اسپانتا .و گابا استفاده می شده است.


شهر های خواهر خوانده اصفهان عبارتند از رایبورگ (المان) و فلورانس(ایتالیا) و هاوانا(کوبا)

بارسلونا(اسپانیا) و کوالالامپور(مالزی) و.....

شهرستان های این استان عبارتند از الان و بیدگل و اردستان و چادگانو برخوار و فریدن و

فریدون شهر _شاهین شهر_فلاورجان_گلپایگان_کاشان_لنجان_مبارکه_سمیرم_شهر

رضا_خمینی شهر_تیراه و کرون_خوانار_نجف اباد


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 18 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود تحقيق روسپيگري در انحراف جنسي تحت pdf دارای 34 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تحقيق روسپيگري در انحراف جنسي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود تحقيق روسپيگري در انحراف جنسي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تحقيق روسپيگري در انحراف جنسي تحت pdf :

خداوند متعال هنگامی که انسان را افرید در وجود او نیرویی قرار داد که در طول زندگی وسیله و بهانه ای برای مورد امتحان قرار گرفتن از جانب پر وردگار باشد. انسان در هر زمان ومکان در حال امتحان شدن از جانب خداوند است و هدف از این ازمونها این است که انسان خود را و در نتیجه خدای خود را بهتر بشناسد . راه بندگی را بیاموزد و بعد از سر فرود اوردن در مقابل امر پروردگار موجبات تقرب به استان پاک الهی برایش فراهم گردد.

یکی از نیرو هایی که خداوند به وجود لطف و رحمت و کمالش به انسان ارزانی داشته میل و غریزه جنسی است . این نیرو و انرزی بسیاربرای روح و جسم انسان مفید بوده و باعث می شود انسان به دنیایی جدید پا بگذارد و زندگی برایش لذتبخش شود.

این نیرو که از ان به نیاز جنسی نیز تعبیر می شود مانند نیازهای دیگر در زندگی انسان نقش مهمی را ایفا می کند و اهمیت ان هم پایه ی نیاز گرسنگی و تشنگی است با این تفاوت که نیاز به خوردن و اشامیدن از همان ابتدای تولد در وجود انسان است ولی نیاز جنسی در افراد مختلف و در زن و مرد در سنین متفاوت بروز می کند .

تمام موهبت های الهی مفید بوده و برای ارتقائ انسان به کمال در اختیار او قرار گرفته است اما افراط و تفریط در هر مسئله ای باعث می شود که یک ارزش به یک ضد ارزش تبدیل شود و حتی به جایی برسد که شخصیت اخلاقی و معنوی انسان را نابود کند.

غریزه جنسی نیز از مواردی است که گاهی انسان را به تباهی می رساند و موجبات غضب پروردگار را فراهم می کند و ان هنگامی است که انسانها این نیرو را در مسیری غیر از محدودیتهای الهی - که تمام این دستورات و بایدو نباید ها جز برای  ارامش و اسایش و حفظ ارزش و شخصیت معنوی بندگانش نیست - و به منظور فساد و بی بندو باری و لذت های کاذب به کار می برند.افراط و تفریط و استفاده نادرست و نابجا از این نیروی خدادادی انحراف جنسی نام دارد واز انجایی که بیشتر مشکلات جامعه از جمله طلاق –کودکان خیابانی-روسپیگری...و همچنین مشکلات جوانان که به دلیل اگاهی کم  از این موضوع و نداشتن شناخت کافی از مضرات جسمی و روحی انحراف جنسی زندگی خود را تباه می کنند و در منجلابی فرو می روند که تبعات ان شامل دیگر اعضای جامه نیز می شود بر ان شدم که این موضوع را برای تحقیق خویش انتخاب نمایم .

باشد که این نوشته یاری رسان بنده حقیر برای رسیدن به ارزشهای انسانی و کمال واقعی و موجب افزایش اگاهی خوانند گان محترم در باره این مطلب باشد .       

 

 

 

تعریف انحرافات جنسی:

برای تعریف انحرافات جنسی ضابطه ای دقیق و جهانی در دست نیست و در این زمینه جامعه شناسان-زیست شناسان و علمای علم اخلاق با یکدیگر توافق کامل و کلی ندارند.جامعه شناسان چنانچه روشهای لذت یا ارضای جنسی مورد قبول و تصویب جامعه نباشد ان را انحراف جنسی میدانند.زیست شناسان در روابط جنسی فقط به تولید مثل و بقای نوع توجه دارند و هرگونه امیزش جنسی که در راه نیل به این هدف نبا شد از نظر انها انحراف جنسی محسوب می شود.این همان بیان فروید است که می گفت:هرگونه ارضای میل جنسی که هدفش خارج از حیطه تولید مثل باشد انحراف جنسی محسوب می گردد.

از نظر اخلاقی به هر نوع ارضای جنسی که مورد نکوهش قرار گیرد و بلافاصله احساس ندامت دست بدهد انحراف جنسی گفته می شود.کسی که بر خلاف تکلیف رفتار کند و مرتکب خلاف اخلاق شود دچار ندامت و پشیمانی می گردد از عذاب وجدان یا پلیس مخفی باطنی رنج می برد از خویشتن می گریزد و خود را خوشبخت و سعادتمند نمی یابد.

 

 

روسپی کیست؟روسپیگری چیست؟

به یک تعبیر فحشا خرید و فروش روابط جنسی است و به عبارت دیگر فحشا عبارت از ایفای عمل جنسی با فرد دیگر در مقابل پرداخت پول است.روسپی ممکن است مرد یا زن باشد.ولی معمولا این عمل را به زنان نسبت می دهند. اما برخی اوقات مردان نیز برای مردان دیگر در نقش روسپی ظاهر می شوند که بدان فحشائ مردانه میگویند.روسپیانی که امرار معاش یا تکمیل در امدشان از راه روسپیگری باشد معمولا مایلند فعالیت جنسی را با اشخاصی که قادر به پرداخت پول بیشتری هستند انجام دهند.

روسپیگری در گذر تاریخ

     مردم مصر وبابل بر این باور بودند که رابطه ی جنسی با راهبان و کشیشان موجب نزدیک شدن به خدا است.

دموستن می نویسد که در جامعه یونان'از فواحش تمتع می بریم با کنیزان و زنان غیر مشروع خود در اوقات روز-سلامت جسم خویش را تامین می کنیم و زنانمان فرزندان مشروع برای ما می اورند و وفاداران خانه هایمان را حفظ و حراست می کنند.'

در روم باستان روسپیان ازادی زیادی داشتند اما ملزم به پوشیدن لباسهای متمایزی از دیگر شهروندان بودند و نیز مجبور بودند موهای خود را به رنگ قرمز یا بور در اوردند.

در هندوستان روسپیگری به طور کلی محدود به معابد بود . در هر معبد گروهی از 'زنان مقدس' وجود داشتند که کارشان در وهله اول رقصیدن و اوازخواندن در برابر بتها و شاید هم سرگرم کردن برهمنان بود.در معبد'راجه راجه'هندوستان رسمی وجود داشت که به مرور ایام جنبه تقدس پیدا کرد وان رسمی بود که گاه و بیگاه زنان متشخص یکی از دختران خود را که به انها 'دیوه داسی' می گفتند وقف پیشه روسپیگری معابد می کردند.

مسیحیان روسپیگری را عملی شیطانی می دانستند  چنانکه

 'سنت اگوستین' معتقد بود که بدترین کارها نظیر هتک ناموسی ناشی از ان است که روسپیان راهی برای ارضای شهوت خود پیدا نمی کنند .'سن توماس اکیناس' می گفت:'روسپی مانند لجن دریا و فاضلاب خانه است اگر جلوی انرا نگیری خانه را به منجلاب می کشاند.'

علل وانگیزه روسپیگری و انحرافات جنسی:

وابستگی شدید به مادر و فقدان روابط محبت امیز با پدر

مهار شدن رشد مردانگی توسط مادر و برگشت به مرحله خود شیفتگی

فقر مادی و نیاز اقتصادی و نداشتن کار و اشتغال مناسب

عوامل درونی مانند تنبلی - عدم مهارت در کار یا کم هوشی وضعف مبانی عقلی یا کمی سطح فکر و دانش عمومی

سرکشی و عصیان و انتقامجویی از پدر و مادر و شوهر یا کینه توزی نسبت به اجتماع و نظامها ی تربیتی و اخلاقی

جاه طلبی و داشتن رویای شهرت و ثروت و قدرت و عشق به تجمل

جنون یا'عقده روسپیگری'

دارابودن منش ناثابت و کودکانه و سرد مزاجی از نظر جنسی

خشونت والدین و بدرفتاری انان و دارابودن خانواده ای از هم پاشیده و عدم توانایی به پرداختن به یک زندگی عادی

10.قرار گرفتن در معرض تجاوز جنسی در دوران کودکی

علاوه بر موارد فوق عوامل دیگری نیز به طور جانبی شخص را به انحرافات جنسی سوق می دهد که می توان انها را چنین برشمرد:

سرکوبی شدید و غیر عادی میل جنسی و نیز محرومیتها و محدودیتهای اجتماعی برای ارضای نیازها

بلوغ زود رس و روبروشدن با صحنه های تحریک امیز و عدم امکان ارضای طبیعی نیازها

نداشتن شوهر و محیط خانوادگی مناسب و نیز بدی تربیت و نداشتن پدرو مادر شایسته

اختلاف سنی زوجین و عدم توجه شوهر به نیازهای جنسی زن

وجود محلهای فساد و افراد فاسد در جامعه

و بلاخره فقر- بیکاری و نداشتن درامد ثابت


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود بررسی تأثیر عدالت سازمانی بر رفتار مدنی سازمانی در شرکتهای تعاونیدرتولیدی تحت pdf دارای 170 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود بررسی تأثیر عدالت سازمانی بر رفتار مدنی سازمانی در شرکتهای تعاونیدرتولیدی تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود بررسی تأثیر عدالت سازمانی بر رفتار مدنی سازمانی در شرکتهای تعاونیدرتولیدی تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود بررسی تأثیر عدالت سازمانی بر رفتار مدنی سازمانی در شرکتهای تعاونیدرتولیدی تحت pdf :

دانلود بررسی تأثیر عدالت سازمانی بر رفتار مدنی سازمانی در شرکتهای تعاونیدرتولیدی تحت pdf


چکیده

هدف این فایل بررسی تأثیر عدالت سازمانی بر رفتار مدنی سازمانی در کارکنان شرکت های تعاونی تولیدی شهر خرم آباد بود. این دو بعد، مقوله مهم رفتاری هستند که امروزه در حوزه تئوری های مدیریت رفتارسازمانی از جایگاه ویژه ای برخوردارند. این دو مبحث دارای نقاط مشترک فراوانی هستند که به نظر می رسد بر هم تأثیرگذار باشند. با توجه به اهمیت این دو مؤلفه مهم رفتاری، در این فایل، که از نوع توصیفی – همبستگی و به شکل میدانی انجام گرفته است، تلاش گردیده تا ضمن تعریف روشن مسئله، ادبیات مربوط به این دو مقوله با تأکید بر مطالعاتی که به ارتباط این دو مفهوم باز می گردد، مورد بررسی قرار گیرد. سپس اهداف فایل، مدل مفهومی و فرضیات فایل، روش فایل جامعه آماری و نمونه های مورد مطالعه و روش تجزیه و تحلیل داده ها در قالب متدولوژی فایل تبیین شده است. یافته های فایل با بهره گیری از روش های مختلف آمار توصیفی و استنباطی در قالب جداول تحلیلی، بخش دیگر از فایل را تشکیل می دهد که فرضیات فایل را مورد آزمون قرار داده و در پایان نیز با توجه به نتایج آزمون های آماری، پیشنهاد و راهکارهایی در قالب جمع بندی و نتیجه گیری فایل ارائه شده است.

واژگان کلیدی: عدالت سازمانی، رفتار مدنی سازمانی، شرکت های تعاونی-تولیدی

مقدمه

مردم سیستم اجتماعی درونی یک سازمان را تشکیل می دهند که آن سیستم شامل انسانی افراد، گروهها، گروههای بزرگ و گروههای کوچک می باشند. در حال حاضر سازمان های بشری مانند سازمان انسانی دیروز یا روزهای گذشته نیست. به ویژه نیروی کار به طور قابل توجهی در حال تغییر و «دگرگونی» است و این بدان معنی است که کارمندان زمینه های فرهنگی، استعدادها و دیدگاههای خود را به شغل منتقل می کنند. بالاخره اینکه می توان سازمانها را به عنوان سیستم کلی که دارای روابط بین سازمانی هستند مورد بررسی و مدیریت قرار داد. (سیدجوادین 1390)

بخشی از متن

احترام و تکریم

تعریف مفهومی: این بعد بیان کننده نحوه رفتار افراد با همکاران، سرپرستان، و مخاطبان سازمان است. افرادی که در سازمان با احترام و تکریم با دیگران رفتار می کنند دارای رفتار مدنی مترقی هستند (اپلبام و همکاران[1]، 2004 به نقل از ارگان).

تعریف عملیاتی: در این فایل منظور از احترام و تکریم نمره ای است که آزمون شونده در پاسخ به سؤالات 5 تا 9 پرسشنامه بل و منگوگ (2002) کسب کرده است.

جوانمردی

تعریف مفهومی: این بعد که تحمل پذیری نام دارد به شکیبایی در برابر موقعیت های مطلوب و مساعد، بدون اعتراض، نارضایتی و گلایه مندی اشاره می کند (مکنزی و همکاران، 1998).

تعریف عملیاتی: در این فایل منظور از جوانمردی نمره ای است که آزمون شونده به سؤالات 9 تا 13 پرسشنامه بل و منگوگ (2002) کسب کرده است.

وجدان کاری

تعریف مفهومی: رفتاری است که فراتر از الزامات تعیین شده به وسیله سازمان در محیط کار می باشد (همانند کار در بعد از ساعت اداری برای سود رساندن به سازمان) و افرادی که دارای رفتار شهروندی مترقی هستند در بدترین شرایط و حتی در حالت بیماری و ناتوانی به کار ادامه می دهند (مستبصری و نجابی، 1387، رضایی کلیدبری و سلیمی، 1387، اسلامی، 1387 به نقل از ارگان).

تعریف عملیاتی: در این فایل منظور از وجدان کاری نمره ای است که آزمون شونده در پاسخ به سؤالات 13 تا 17 پرسشنامه بل و منگوگ (2002) کسب کرده است.

رفتار مدنی

تعریف مفهومی: رفتار فردی و داوطلبانه ای است که مستقیماً به وسیله سیستم های رسمی پاداش در سازمان طراحی نشده اند، اما با این وجود باعث ارتقای اثربخشی و کارایی عملکرد سازمان می شود (کوهن و کول[2]، 2004، به نقل از ارگان) .

تعریف عملیاتی: در این فایل منظور از رفتار مدنی نمره ای است که آزمون شونده در پاسخ به سؤالات 16 تا 20 پرسشنامه بل و منگوگ (2002) کسب کرده است.

عدالت سازمانی

تعریف مفهومی: عدالت سازمانی اصطلاحی است برای ادراک افراد از منصفانه یا غیرمنصفانه بودن رفتار سازمانی با آنها (فولگر[3]، 1998).

تعریف عملیاتی: در این فایل منظور از عدالت توزیعی نمره ای است که آزمون شونده در پاسخ به تمامی سؤالات پرسشنامه عدالت سازمانی نیهوف و مورمن[4] (1993) کسب کرده است.


3- Apelbame and all 1-Cohon and col 2- Folger 1- Nichoff & Moorman

دانلود بررسی تأثیر عدالت سازمانی بر رفتار مدنی سازمانی در شرکتهای تعاونیدرتولیدی تحت pdf
فهرست مطالب

عنوان....................................... صفحه

فصل اول: مقدمه و معرفی فایل

مقدمه....................................... 2

بیان مسأله................................. 4

ضرورت و اهمیت فایل........................ 7

اهداف فایل................................ 9

هدف کلی..................................... 9

اهداف اختصاصی.............................. 9

چارچوب نظری................................ 10

مدل مفهومی فایل........................... 11

فرضیه های فایل............................ 11

پیش فرض های فایل.......................... 14

تعریف متغیرهای فایل....................... 15

فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه فایل

مقدمه....................................... 20

مبانی نظری فایل........................... 20

رفتار مدنی سازمانی......................... 20

تعریف رفتار مدنی سازمانی................... 21

ابعاد رفتار مدنی سازمانی................... 24

شاخصهای رفتار مدنی سازمانی................. 24

تعهد سازمانی............................... 31

رفتارهای ضدمدنی............................ 32

اعتماد سازمانی............................. 33

رفتار مدنی سازمانی و فرهنگ کارآفرینی....... 34

رفتار مدنی سازمانی و فرسودگی شغلی در سازمان 35

پیامدهای فردی و سازمانی رفتار مدنی سازمانی. 36

تعاونی ها.................................. 38

دیدگاه های مختلف درباره تعاون.............. 38

انواع تعاونی ها............................ 42

انواع تعاونی ها در ایران................... 54

عدالت سازمانی.............................. 63

تعریف عدالت................................ 63

اهمیت رعایت عدالت.......................... 65

عدالت اجتماعی.............................. 66

عدالت توزیعی............................... 68

عدالت رویه ای.............................. 73

عدالت تعاملی............................... 76

انواع ناسزاها.............................. 79

دیدگاه های مربوط به عدالت سازمانی.......... 83

عوامل مؤثر بر حساسیت افراد به رعایت عدالت در سازمان 84

کانون های عدالت سازمانی.................... 86

پیشینه فایل............................... 87

فصل سوم: روش شناسی فایل

مقدمه....................................... 93

روش شناسی فایل............................ 93

جامعه آماری................................ 94

نمونه آماری................................ 94

متغیرهای فایل............................. 94

روش های گردآوری اطلاعات..................... 94

پایایی ابزار فایل......................... 96

روش های آماری مورد استفاده................. 98

روش اجرای فایل............................ 99

فصل چهارم: یافته های فایل

مقدمه....................................... 101

یافته های توصیفی........................... 102

یافته های استنباطی......................... 107

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری

مقدمه....................................... 119

یافته های استنباطی......................... 121

بحث و نتیجه گیری........................... 125

پیشنهادهای برخاسته از فایل................ 130

پیشنهاد به سایر محققان..................... 132

محدودیت های فایل.......................... 133

منابع و مآخذ............................... 132

فارسی....................................... 132

لاتین........................................ 138


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,