خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
home theater in Los Angeles
فلنج
Barabas Ropa de hombre
مرکز مقالات پیامبر اکرم (ص)
تاريخ : 20 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود تحقيق در مورد هزينه يابي كيفيت در پروژه ها تحت pdf دارای 37 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تحقيق در مورد هزينه يابي كيفيت در پروژه ها تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود تحقيق در مورد هزينه يابي كيفيت در پروژه ها تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تحقيق در مورد هزينه يابي كيفيت در پروژه ها تحت pdf :

چكیده
با پیشرفت روشهای مدیریتی و نیز افزایش رقابت در بازار سیستم های حسابداری قیمت تمام شده و هزینه یابی استاندارد، پاسخگوی نیازهای روز جهت سنجش و كنترل هزینه های فرایندهای ساخت و تولید نیستند. بنابراین، برای كنترل بهتر و دقیق تر هزینه ها به روشهای بهتری نیــــاز است. در همین راستا روشهایی مثل هزینه یابـی مبتنی بر فعالیت، مطرح شده اند.

هزینه یابی كیفیت نوعی روش هزینه یابی مبتنی بر فرایند است كه در آن هزینه های فعالیتها با دیدگاه میزان تاثیر آنها بر كیفیت، دسته بندی و مقایسه می شوند. حسابداری كیفیت امكان كنترل بهتر هزینه ها را فراهم كرده و با ارائه اطلاعات تفصیلی در رابطه با انجام عملیات پیشگیرانه از بدی كیفیت و نتایج حاصل از آن در كیفیت خروجیها، امكان تصمیم سازی استراتژیك را برای مدیران فراهم می سازد. مدیریت پروژه زمینه ای است كه در آن به دلیل ریسك بالا و ماهیت احتمالی فعالیتها و نتایج خروجی آنها، نیاز به روشهای دقیقتر و نوین احساس می شود. در این مقاله ابتدا به معرفی زمینه هزینه یابی كیفیت پرداخته می

شود سپس با تعریف یك ساختار عمومی برای فعالیتهای پروژه ها، هزینه های مربوط به سرمایه گذاری برای تضمین كیفیت و هزینه های پیشگیرانه و همچنین هزینه های مربوط به عدم تامین كیفیت در هر مجموعه فعالیت شناسایی شده و درنهایت با دسته بنـدی این هزینه ها ساختار كلی هزینه های كیفیت در پـروژه ها معرفی می شود و در ادامه روش ترازنامه هزینه های كیفیت، تدوین و معرفی شده است.
مقدمه

هزینه یابی كیفیت روش هزینه یابی مبتنی بر فرایند است كه به لحاظ مفهومی به دنبال سنجش و ایجاد تعادل بین هزینه های پیشگیرانه و هزینه های تضمین كیفیت در برابر هزینه های بدی كیفیت و ضایعات و نارضایتی مشتری است. در این روش كه در دل سیستم حســابداری مالی و صنعتی ایجاد می شود هزینه های انجام فعالیتها با دیدگاه میزان تاثیر آنها بر كیفیت، دسته بندی و مقایسه می شوند. دكتر دمینگ، معتقد است كه كیفیت به هزینه های پایین تر منجر می گردد (در مقابل كیفیت گران است). درواقع این گفته تاییدی است بر توجه نكردن صرف به فعالیتهای پیشگیرانه و داشتن نگرش جامع به هزینه فعالیتها و نتایج حاصل از انجام آنها.

حسابداری كیفیت با تعیین اینكه ما چقدر برای دستیابی به كیفیت هزینه می كنیم و در مقابل چقدر هزینه های بدی كیفیت داریم، امكان كنترل بهتر هزینه ها را فراهم كرده و با ارائه اطلاعات تفصیلی در رابطه با انجام عملیات پیشگیرانه بدی كیفیت و نتایج حاصل از آن در كیفیت خروجیها، امكان تصمیم سازی استراتژیك را برای مدیران فراهم می سازد.

بـــــاتوجه به اینكه بخش قابل توجه هزینه های یك سازمان در قالب هزینه های كیفیت سازمانی قابل دسته بندی هستند لذا استفاده از روشهای هزینه یابی كیفیت، امكان كنترل دقیق اغلب هزینه های محسوس و حتی غیرمحسوس هزینه ها را فراهم می كند.
پروژه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و یا حتی درصد قابل توجه تری از هزینه های مازاد و قابل صرفه جویی كیفیت را نسبت به سایر انواع تولیدی و; شامل می شوند لزوم تحلیل و بررسی كارشناسی در این زمینه نمایان می شود.

 

ساختار هزینه های كیفیت
طبق تعریف، هزینه های كیفیت شامل كلیه مخارجی هستند كه كلیه عوامل اعم از تولیدكننده، مصرف كننده و یا جامعه از بابت كیفیت محصـــــــــول یا خدمات متحمل می شوند.(1) هزینه های مرتبط با كیفیت عبارتنداز: مخارج مربوط به پیشگیری از بروز عیب، هزینه های به كارگیری یا عملیات، فعالیتهای ارزیابی كیفیت به اضافه خسارات ناشی از شكستهای درونی و بیرونی.

درمورد دسته بندی هزینه های كیفیت در پــــروژه نظرات گوناگونی وجود دارد كه رایج ترین این دسته بندیها به قرار زیر است:
الف) هزینه های طرح ریزی، پشتیبانی و پیگیری كیفیت: این دسته شامل كلیه هزینه هایی هستند كه برای ایجاد سیستم، فرهنگ‌، و مدیریت كیفیت جهت پیشگیری از وقوع ایرادات در محصولات وخدمات نهایی، صرف می شود. هزینه های طراحی سیستم كیفیت، هزینه های آموزش، و هزینه های گزارشگیری در این گروه قابل دسته بندی هستند.

ب) هــزینه های ارزیابی كیفیت: شامل كلیه هزینه های كنترلی از قبیل بازرسی و آزمون مواد ورودی به خط، مواد حین تولید ومحصولات نهایی،
ارزیابی و ممیزی سیستم كیفیت، ارزیابی پیمانكاران می گردد. فعالیتهای ارزیابی برای حصول اطمینان از اجرای طرحهای مشخص شده در بخش طرح ریزی صورت می گیرند.

پ) هـــزینه های شكست درون سازمانی: هزینه های شكست درواقع هزینه هاینرسیدن به كیفیت در فرایندهای پیشگیرانه است. این هزینه ها دو دسته اند شامل هزینه هایی كه در داخل ســـــازمان ایجاد می شوند از قبیل هزینه های ضایعات و دورریز، هزینه های اصلاح مواد و قطعات فاقد كیفیت، هزینه های فروش محصول با قیمت كمتر، هزینه های متروك شدن اقلام انبار شده، هزینه های تورم نیروی كـــــار كنترل و ارزیابی كیفیت، و هزینه های مشابه كه در داخل سازمان به صورت مستقیم پرداخته می شوند.

ت) هــــزینه های شكست برون سازمانی: هزینه های شكست برونی شامل آن دسته از هزینه هایی است كه پس خروج محصول به شركت به دلیل برآورده نشده احتیاجات مشتریان به شركت وارد می آید. برخی از این هزینه ها عبارتند از هزینه های قطعات و مواد گارانتی یا ضمانت كیفیت كالا، هزینه های بازگرداندن محصول، هزینه های تعمیر محصول دردست مشتریان، هزینه های از دست دادن مشتریان.
ساختار فعالیتها در پروژه ها

قبل از شروع تعریف هزینه های كیفیت به تعریف چكیده ای در رابطه با پروژه و فعالیتهـــای پروژه ها می پردازیم پروژه مجموعه ای از فعالیتهای به هم وابسته جهت برآوردن یك هدف است كه از سه ویژگی زیر پیروی می كند:
منحصر به فرد بودن (تاثیر محیط، شرایط، نوع كارایی پروژه)؛
حجم بالای فعالیتها؛

تكراری نبودن پروژه به صورت تولید انبوه.
هر پروژه دارای یك ساختار شكست كار (WBS) منحصر به فرد است كه به دلیل تاثیر عوامل محیطی حتی برای پروژه های مشابه نیز یكسان نخواهدبود. اما در كلیات مجموعه فعالیتهای پروژه ها می توان به نوعی توافق دست یافت.
در اینجا برای اینكه بتوان روی هزینه های پروژه بحث كرد یك ساختار كلی نمونه از فعالیتهای پروژه معرفی می شود. شكل شماره یك نمونه ای از ساختار مجموعه فعالیتهای كلی پروژه ها را نشان می دهد. اگر پروژه ای مجموعه ای از فعالیتهای معرفی را نداشته باشد می توان هزینه های مربوطه را درنظر نگرفت.

در هریك از این مجموعه فعالیتها، فعالیتهایی برای اطمینان از كیفیت انجام آنها و مطابقت آنها بـــــا اهداف پروژه طراحی، برنامه ریزی و اجرا می شوند. برای شناسایی و اندازه گیری هزینه های كیفیت در پروژه، ابتدا باید این فعالیتها و نتایج حاصل از عدم انجام و یا انجام آنها شناسایی و در قالب دو گروه فعالیتهــــای طرح ریزی و ارزیابی كیفیت طبقه بندی شود. سپس نتایج حاصل از عدم انجام یا انجام ناقص این فعالیتها تحلیل شده و در قالب هزینه های شكست درون و یا برون سازمانی طبقه بندی كرد. باید توجه داشت هر فعالیت پیشگیرانه ای باید بر روی نتایج شكستها تاثیر داشته و باعث كاهش آنها شود در غیر این صورت باید فعالیت مربوطه حذف گردد.

بعداز ایجاد ساختار دسته بندی مناسب و به نظم درآوردن هزینه ها، می توان به بررسی و تحلیل هزینه های عمده كیفیت و برنامه ریزی برای ایجاد چشم انداز مناسب در پروژه پرداخت.
آنچه كه از دید مشتری یك پروژه مهم است را می توان به سه دسته تقسیم كرد: قیمت، كیفیت، و سرعت تحویل. بنابراین، هر چیزی كه باعث كاهش كیفیت محصول، افزایش هزینه عملیات، و تأخیر در تحویل پروژه شود به عنــــــوان یك عامل مانع كیفیت، شناسایی می گردد.

حال به تعیین و شناسایی فعالیتهایی كه در هر مجموعه جهت دستیابی به كیفیت صورت مــــــی گیرند و هزینه های كیفیت می پردازیم:
1 – مرحله امكان سنجی اقتصادی و فنی: هزینه بررسی كیفیت مطالعات فنی، مكان یابی و بررسیهای اقتصادی در برابر هزینه های زیان ده بودن پروژه، و نرسیدن به تولید اسمی.

2 – مرحله تهیه مدارك استعلام: هزینه بررسی كیفیت مدارك فنی استعلام در برابر هزینه اعمال تغییرات در طراحی و ساخت.
3 – مرحله استعلام و بررسی پیمانكاران و انتخاب پیمانكار: هزینه جمع آوری اطلاعات و بررسی سیستماتیك ارزیابی و انتخاب پیمانكاران در برابر هزینه های تأخیر در ساخت.

4 – مرحله عقد قرارداد:
الف – هزینه بیمه سرمایه پروژه در برابر هزینه بروز حوادث غیرمترقبه؛
ب – هزینه بازبینی فنی – حقوقی قرارداد توسط متخصصان در برابر دستمزد آنها.
5 – مرحله طراحی: هزینه انجام بازرسی و تایید كیفیت نقشه ها توسط متخصص حرفه ای در برابــــر دستمزد متخصصان و هزینه های دوباره كاری در فعالیتهای سیویل و ساخت تجهیزات.

6 – مرحله انجام فعالیتهای سیویل و ساختمان: هزینه بازرسی كیفیت كار بتن ریزی در برابر هزینه كیفیت نامطلوب بتن.
7 – مرحله ساخت ماشین آلات: كنترل كیفیت حین ساخت در بــــرابر هزینه ها و زمان دوباره كاری.
8 – مرحله خرید تجهیـزات و اقلام استاندارد:
الف – مهندسی خرید اقلام استاندارد در برابر عدم تطابق در اقلام استاندارد با نیازهای پروژه؛
ب – كنترل اقلام حین تحـــــویل در برابر هزینه های بازگرداندن اقلام ارسال شده.
9 – مرحله بسته بندی: هزینه كیفیت بسته بندی در برابر هزینه صدمات به محصولات.
10 – مرحلـه بارگذاری وسایل حمل ونقل: هزینه های استفاده وسایل مناسب برای بارگیری در برابر هزینه صدمات به محصولات.
11 – مرحله حمل ونقل:
الف – هزینه استفاده از وسایل مناسب برای حمل ونقل در برابر هزینه تأخیرات حمل؛
ب – هزینه بیمه بار در برابر هزینه حوادث حین حمل و بارگیری.
12 – مرحله بارگیری: هزینه ضایعات بارگیری.
13 – مرحله انبارداری: هزینه نگهداری اقلام در انبار هزینه ضایعات نگهداری نامناسب در انبار.
14 – مرحله نصب: هزینه دوباره كاری و تأخیر به دلیل اشكالات در طراحی و اشكالات ساخت به دلیل عدم تطبیق قطعات استاندارد، عـــــــدم تطبیق فونداسیون، عدم تطبیق ماشین آلات.
15 – مرحله تست منطقه ای یا تست سرد:
الف – هزینه تست سرد در برابر هزینه تعیین منطقه بروز اشكال؛
ب – هزینه دوباره كاری در حین انجام تستها.
16 – مرحله بارگذاری و تست گرم: هزینه های خطایابی در سیستم: هرچه كیفیت و نظم انجام فعالیتها در مراحل قبل بهتر باشد این هزینه ها كمتر خواهندبود.
17 – مرحله تحویل پروژه و پایان: هزینه عدم دریافت حسن انجام كار به دلیل كیفیت نامطلوب.
اكنـــــون با مشخص شدن فعالیتهای طرح ریزی و كنترل و ارزیابی كیفیت در یك پروژه و نتایج حــــاصل از اجرای آنها، به دسته بندی هزینه ها می پردازیم. در اینجا به طور خلاصه به معرفی اجزای این هزینه ها پرداخته می شود با ذكر این توضیحات كافی درمورد همه گروههای هزینه ها از حوصله این مقاله خارج است.
الف) هزینه های طرح ریزی، پشتیبانی و پیگیــــــری كیفیت. این دسته شامل كلیه هزینه هایی هستند كه برای ایجاد سیستم، روش، فرهنگ، و مدیریت كیفیت جهت پیشگیری از وقوع ایرادات در محصولات وخدمات نهایی، صرف می شود. اصلی ترین گروههای موجود در آن به قرار زیر است:

الف – 1) هزینه های طرح ریزی كیفیت شامل هزینه فعالیتهایی كه برای تهیه طرحهای كیفیت مجموعه های مختلف پروژه، تهیه طرحهای جامع كیفیت در پــروژه، سیستم اطلاعاتی هزینه یابی كیفیت، سیستم اطلاعاتی كیفیت، نظام استاندارد ایزو و تست قابلیت برآورده كردن نیازها و; صـــــورت می گیرد. همچنین هزینه های تهیه، تكثیر و توزیع جزوات و مستندات مربوط به نحوه پیاده كردن طرحهای تهیه شده نیز در همین گروه لحــاظ می گردد؛
الف – 2) هزینه های آموزش مانند هزینه های خرید كتاب، شركت در سمینارها، ایاب و ذهاب و اقامت كارشناسان در داخل و خارج و دوره های توجیهی جهت انجام كار طبق دستورالعملها؛

 

الف – 3) هزینه استخدام نیروی انسانی كارآمد و هزینه اضافی استخدام نیروهای كیفی؛

الف – 4) هزینه های طراحی و كنترل فرایند عبارتند از هزینه فعالیتهای مرتبط با بررسی قابلیتها و توانائیهایی به منظور كسب صحت اطمینان از فعالیتهایی كه در فرایند پروژه صورت می گیرد؛

الف – 5) هـــزینه های گـــزارش دهی: هزینه های گــــزارش دهی كیفیت كـــه در این دسته بندی علاوه بر هزینه های نفر – ساعت موردنیاز جهت انجام سیستم های گزارش دهی، باید هزینه های اداری مربوطه را نیز لحاظ كرد؛
الف – 6) هزینه بررسیهای فنی و اقتصادی و مكان یابی. مرحله امكان سنجی فنی معمولاً امكان سنجی مناسب در جهت افزایش امكان موفقیت پـــروژه صورت می گیرد لذا باید هزینه های آن را جزو هزینه های كیفیت محسوب كرد؛

الف – 7) هزینه های بسته بندی اقلام شامل هزینــه های مواد و عملیات بسته بندی مجموعه هایی كه باید حمل شوند؛
الف – 8) هزینه ارزیابی و كنترل فرایند بازرسی در فرایندهای ساخت و راه اندازی؛

الف – 9) هزینه های اضافی استفاده از تجهیزات مناسب بارگیری و حمل؛ الف- 10) هزینه بیمه سرمایه پروژه هزینه های بیمه درواقع به عنوان هزینه های پیشگیرانه برای جلوگیری از توقف پروژه و اتمام منابع مالی به هنگام بروز حوادث است؛
الف – 11) هزینه بیمه بار جمع هزینه های بیمه كردن بار و فعالیتهای مرتبط؛

ب) هزینه های ارزیابی. این گروه هزینه ها برای ارزیابی و كنترل كیفیتها به منظور تطابق با مشخصـــــات ذهنی یا تدوین شده، صورت می گیرند كه شامل موارد زیر است:
ب – 1) هزینه های ارزیابی پیمانكاران فرعی و تامین كنندگان مواد، قطعات و خدمات قبل از كار با پیمانكاران فرعی، لازم است كه از توانایی و قابلیت آنها در برآورده كردن نیازمندیهای مدیریت و هدف پروژه اطمینان حاصل كرد. این بند شامل هزینه های ارزیابی پیمانكاران مختلف فرعی طی فرایندهای مختلف عملیاتی پروژه می گردد؛

ب – 2) هزینه های بازرسی و آزمایش ورودیها مانند هـــزینه های اعزام كارشناس به محل تامین كنندگان كالا و مواد است. هزینه های مواد مصرف شده برای آزمایش و هزینه های تست های مخرب جهت كنترل اقلام ورودی موردنیـــــاز پروژه در این گروه دسته بندی می گردد؛
ب – 3) بازرسی و آزمایش حین فرایند ساخت تجهیــــزات و فعالیتهای ساختمانی مانند هزینه های نیروی كار، كنترل كیفیت جهت آزمایش و هزینه های خدمات مشاوره ای برای بازرسی اقلام حین ساخت است؛

ب – 4) بازرسی و آزمایش محصول نهایی یا تست گرم هزینه هایی است كه برای مشخص كردن قابلیت ارائه محصول به مشتری صرف می شود. هزینه های بازرسی محصول به علت جلوگیـــــری از هزینه بیشتر به ندرت صفر می شوند، ولی به جهت افزایش اشكالات، هزینه های بازرسی روند صعودی پیدا می كنند.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 20 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود تاریخچه سنگتراشی تحت pdf دارای 44 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تاریخچه سنگتراشی تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود تاریخچه سنگتراشی تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تاریخچه سنگتراشی تحت pdf :

سنگتراشی

سنگتراشی‌ در ایران قرنها قبل از میلاد مسیح، با تهیه لوازمی‌ جهت شکار حیوانات و وسایل‌‌اولیه زندگی‌ آغاز شده و بتدریج‌ به‌ اوج‌ رونق‌ و شکوفائی‌ خود رسیده است‌.‌

باز یافته های باستانی‌ از جمله اشیائی‌ که‌ از حفاریهای تپه یحیی واقع‌ در کرمان بدست‌ آمده ‌موید آن است‌ که‌ پیشینه این‌ صنعت به‌ 4500 سال پیش از میلاد می‌رسد و کشف این‌‌ظروف‌ نشانگر آن است‌ که‌ در آن ایام تراش اشیا مختلف مصرفی‌ و تزئینی از سنگ سبز در‌کرمان رواج داشته که‌ البته هنوز هم‌ این‌ نوع سنگ استخراج و به‌ مشهد فرستاده‌ میشود.‌بطور کلی باید گفت که‌ سنگتراشی‌ در ایران قدیم‌ بیشتر به‌ تهیه وسایل‌ کشاورزی‌ و آلات و‌ابزار شکار و کندن پوست‌ حیوانات اختصاص داشته و لوازم‌ سنگی بدست‌ آمده از غار‌مسکونی‌ کمربند یا غار هوتو در نزدیکی بهشهر که‌ متعلق به‌ 11000 تا 8000 سال قبل از‌میلاد مسیح می‌باشد نیز دلالت‌ بر همین امر دارد. سنگ در ساختن بناهای تاریخی و آثار‌باستانی‌ هم‌ نقش بسیار مهم و اساسی‌ داشته است‌. از جمله مهمترین‌ ابنیه تاریخی میتوان‌از کاخ های دوران هخامنشی 7 حجاری‌های دوره‌ ساسانی‌ و... نام برد. تخت جمید نمونه‌ بارزی‌ ‌از صنعت سنگبری دوره‌ هخامنشی است‌. بط‌وریکه از دو اتاق خزانه‌ تخت جمشید که‌ توسط‌‌هیات علمی موسسه یکاگو کشف گردید بیش از 600 ظرف سنگی سالم‌ و شکسته بدست‌‌آمد. از جمله این‌ ظروف‌ یک‌ جام پایه‌ دار سنگی است‌‌. ...

...

در بخشی دیگر از سنگ مزارها نقشهای برگزیده زندگی به یاری خیال و اندیشه سنگ تراش از شكل طبیعی رهایی یافته و به گونه ای «تزئینی ـ تجریدی» جلوه می‌كند. در بسیار از دهكده‌های پیرامون «كاشان» سنگ مزارهایی از این گونه دیده‌ام كه نقش«سرو» را ساده كرده‌اند و آن سادگی را با گل و برگهای تزئینی آراسته‌اند سنگ مزارهایش دهكده «مشكان» (4) و تكه‌ی شكسته یك سنگ مزار در«نیاسر (5)» از همین گونه است.

این سنگ مزارها با نیروی هنر آفرین استادانی ساخته شده است كه توانایی و كاردانی را به كمال رسانیده بودند نقش و نگار این مزار را از مرز ناپختگی گذشته و یادآور نقش و نگارهایی بهترین فرشهای دوره «صفویه» است. شاید به همین سبب باشد كه تاریخ اینگونه سنگ مزارها از همان دوره پیشتر نیست. آشكار است كه هنرمندان سنگ تراش در كار خود از نقش و نگارهای فرش نكته‌ها آموخته‌اند با این تفاوت كه بافنده قالی در كار بافتن آن نقش و نگارها سر و كارش با پشم یا ابریشم نرم و سبك است. ولی سنگ تراش با مرمر سخت و سنگین می‌جنگد. او سرانجام سركشی سنگ را به نیروی هنر پرداز ضربه‌ها رام می‌كند و نقش خیالش را در نقش سنگ جاودان می‌سازد.

وقتی نقش و نگار این سنگ مزارها را دیدم و به ویژه از آن هنگامیكه سنگ مزار «امیر اویس آل نوشروان» مبهوتم كرد. به این اندیشه‌ام كه چرا هنرشناسان كشورم از این رشته هنر بی‌خبر مانده‌اند و هنردوستان بی‌بهره. ...


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 20 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

دانلود پاورپوینت شبکه های فعالیت تحت pdf دارای 102 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت دانلود پاورپوینت شبکه های فعالیت تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي دانلود پاورپوینت شبکه های فعالیت تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود پاورپوینت شبکه های فعالیت تحت pdf :

دانلود پاورپوینت شبکه های فعالیت تحت pdfدانلود پاورپوینت شبکه های فعالیت تحت pdf ((ACTIVITY NETWORKS دارای 102 اسلاید می باشد که بخشی از متن و دانلود پاورپوینت شبکه های فعالیت تحت pdf
فهرست آن را در ادامه برای مشاهده قرار داده ایم و در صورت نیاز به داشتن کل این پاورپوینت می توانید آن را دریافت نموده و از آن استفاده نمایید

بخشی ازمتن:

آنچه كه در این اسلاید می خوانیم :

(شبكه فعالیت روی راس ها)AOV 1) نمایش شبكه

(شبكه فعالیت روی یال ها)AOE 2) نمایش شبكه

3) محاسبه ی زودترین زمان فعالیت

4) محاسبه ی دیرترین زمان فعالیت

دانلود پاورپوینت شبکه های فعالیت تحت pdf
فهرست:

AOV ) نمایش شبکه

تعاریف

طراحی الگوریتم مرتب سازی موضعی

عملكرد الگوریتم مرتب سازی موضعی بر روی

یك شبكه AOV

الگوریتمی كامل تر برای مرتب سازی موضعی

تعریف كلاس گراف

كاربرد

زودترین زمان

دیرترین زمان

محاسبه زودترین زمان فعالیت

محاسبه زودترین زمان فعالیت(ادامه)

محاسبه دیرترین زمان فعالیت

اگر فراموش نکرده باشیم:

عنوان: شبکه های فعالیت (ACTIVITY NETWORKS)

فرمت: پاورپوینت

صفحات: 102 اسلاید


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 20 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود کارآموزي کارخانه آلومينوم سازي اراک تحت pdf دارای 42 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود کارآموزي کارخانه آلومينوم سازي اراک تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود کارآموزي کارخانه آلومينوم سازي اراک تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود کارآموزي کارخانه آلومينوم سازي اراک تحت pdf :

بخشی از فهرست دانلود کارآموزي کارخانه آلومينوم سازي اراک تحت pdf

فصل اول
آشنایی کلی با مکان کارآموزی...........................................................
مقدمه ..............................................................................................1
تاریخچه و سابقه فعالیت کارخانه آلومینیوم......................................1
نمودار سازمانی و تشکیلات............................................................3
فصل دوم
آشنایی کلی با بخش های مختلف کارخانه .......................................
کارگاه احیاء ..................................................................................5
کارگاه ریخت ................................................................................6
کربن پلنت.....................................................................................6.
توزیع برق......................................................................................7
کنترل مرغوبیت..............................................................................8
آزمایشگاه مرکزی.........................................................................10

فهرست مطالب شماره صفحه
کنترل آلودگی و فضای سبز.............................................................11
فصل سوم
آموخته های حاصل از مکان کارآموزی و ارائه پیشنهاد
قسمت توزیع و انتقال برق................................................................13
سیستم یکسوکننده ............................................................................14
جریان و ولتاژدیگ ها و روش تثبیت آنها..........................................15
حفاظت دیودها.................................................................................19
حفاظت خروجی ترانس های رکتی فایر ..........................................20
ارتباطات فشارقوی...........................................................................22
ارتباطات کنترلی...............................................................................23
ترانس های 230 و محافظت آنها......................................................23
انواع کلیدهای قطع و وصل – دونکتورها – سکسیونرها...................26
ترانس های جریان ..........................................................................30
کوره های القایی.............................................................................32

فهرست مطالب شماره صفحه

مقره ها – برقگیرها – بوشینگ ها ....................................................33
پیشنهاد ...........................................................................................35
فصل چهارم
منابع ومآخذ .............................................................................. 36
فصل پنجم
ضمائم.............................................................................................37

ایران به عنوان کشوری با داشتن منابع غنی معدنی و ظرفیت های بالای فنی و مهندسی می تواند به یکی از قطب های اصلی این بخش در منطقه و جهان تبدیل شود. شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) به عنوان تنها تولید کننده آلومینیوم در داخل کشور ، یکی از شرکت هایی است که همواره توجه به بخش دانشگاهی و تعامل دوطرفه و تنگاتنگ با آن را با روش های مختلف در صدر سیاست های خود داشته است.
تاریخچه و سابقه فعالیت کارخانه آلومینیوم :
شرکت سهامی آلومینیوم ایران (ایرالکو) به عنوان اولین تولید کننده شمشهای آلومینیوم در ایران در زمینی به مساحت 232 هکتار در کیلومتر 5 جاده اراک – تهران واقع گردیده است .
موضوع تاسیس کارخانه ایرالکو در سال 1346 به تصویب هیات دولت رسید و اقدامات مربوط به نصب تاسیسات و ساختمان از سال 1348 آغاز گردید و در سال 1351 با د خط تولید و ظرفیت 45000 تن در سال مورد بهره برداری قرار گرفت . پس از پیروزی انقلاب اسلامی و افزودن 3 خط دیگر به پروسه تولید ، ظرفیت کارخانه به 120000 تن در سال رسید که شامل انواع شمش ها به صورت تی بار ، هزارپوندی ، آلیاژهای ریخته گری ، بیلیت ، اسلب ، شمشهای E.C و.... می باشد. حدود 11 هزار کارخانه و کارگاه با بیش از 250 هزار نفر در صنایع وابسته به آلومینیوم اشتغال دارند.
شرکت آلومینیوم ایران به اتفاق مجتمع تولید آلومینیوم المهدی واقع در بندر عباس و شرکت آلومینای ایران که در شهر جاجرم خراسان قرار دارد اکنون زیر هدایت یک ستاد مرکزی یا دفتر و به اصطلاح شرکت مادر تخصصی با نام ایرالکو هدایت می شود و خود این شرکت نیز زیر مجموعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.

کارگاه احیا Pot Rom :
در این کارگاه با استفاده از روش «« هال هرولت»» با عبور جریان الکتریسته از محلول آلومینا (AL2O3 ) در بریولیت (NA3alF6) مذاب و در دمای 970 -950 درجه سانتیگراد آلومینیوم مذاب تولید می شود . از نظر تکنولوژی سیستم موجود از نوع پیش پخت PREBAKEO می باشد و نحوه قرار گرفتن دیگها پهلو به پهلو SIDEBRSOE است که شامل 5 خط و 700 دیگ می باشد . با توجه به تکنولوژی موجود ، مقدار مصرفی جریان برق به ازای هر کیلو گرم فلز تولیدی KWhllg-aL 5/17-17 می باشد که جریان مصرفی توسط دو خط فشار قوی 230 KV متناوب وارد رکتیفایر (یکسو کننده ) شده و جریان (A.C ) به (D.C ) تبدیل می گردد . با توجه به نحوه قرار گرفتن دیگها به صورت سری ، آمپرعبوری در یک سر دیگها ثابت و ولتاژمصرفی دیگ نیز موجب مقاومت متفاوت است. در این کارگاه به ازای هر کیلوگرم فلز تولیدی نیاز به 2 کیلو گرم آلومینا می باشد. الکترولیت در پروسه تولید آلومینیوم ، کربولیت (NA3ALF6) می باشد که علاوه بر نقش کمک ذوب برای آلومینا ، دمای ذوب آن را تا 960 درجه سانتیگراد پایین می آورد و به عنوان هادی جریان ، تبادلات آلکتریکی و تجزیه آلومینا را به عهده دارد.


کارگاه ریخت Cast House :
این کارگاه با استفاده از انواع کوره های نگهدارنده ، ذوب مجدد کوره های یکنواخت کننده ، دستگاههای o.c تبرید مستقیم عمودی و افقی و بیگ ماشین اتوماتیک ورقی نقش بسزایی در تولید انواع آلیاژ های ریختگی و کارپذیر آلومینیوم در استانداردهای مختلف )AA ... LM24 و LM21 و LM2 ) GB ، ISO ، OIN ، ... را داراست . فلز خراب محصول کارگاه احیا ء توسط پاتیل های حمل خراب به کارگاه ریخت (شمش ریزی ) انتقال می یابد ، تا پس از توزین ، نمونه هایی از آن به منظور تعیین آنالیز شیمیایی به آزمایشگاه ارسال گردد . عملیات کیفی مذاب و آلیاؤسازی بنا به سفارشش مشتریان با افزایش هارد نرهای ( HARDENERS ) مورد نیاز و سایر افزودنیها به مذاب انجام می پذیرد . در پایان پس از برش ، بسته بندی و حک کد شناسایی و ردیابی بر روی آن ها تحویل انبار محصول می شود . ظزفیت اسمی این کارگاه 120000 تن انواع آلیاژ ریختگی و کارپذیر می باشد.
کربن پلنت Carbon plant : در این کارگاه آندهای موردد نیاز سلولهای احیاء تولید شده و مواد مخصوص میکس ( MIX ) جهت آستر کاری دیگهای احیاء تهیه می گردد . این کارگاه به دوبخش ساخت و پخت آند تقسیم می شود .
کارگاه ساخت آند: (6reen mill ) : مواد اولیه (کک ، قیر ، H.S P ) جهت ساخت آند خام (6reen mill ) بعد از کنترل میزان ، اندازه گیری ، دانه بندی و تعیین درصد اختلاف و اتمام زمان هر میکسر خمیر آماده و جهت پرس شدن و تبدیل به بلوک های مکعبی شکل توسط نقاله مربوط به دستگاههای پرس ارسال می گردد . میانگین تقیبی زمان اختلاط در مخلوط کننده ها 80- 55 دقیقه و درجه حرارت مبنا بین 230-220 درجه سانتی گراد می باشد.
کارگاه پخت آند : این کارگاه شامل دو بخش پخت قدیم (روباز) و پخت جدید (روبسته ) می باشد . عملیات پخت آند در یک دوره چند روزه صورت می گیرد . این عملیات شامل مراحل بارگیری ، پیش گرم ، پیش پخت ، پخت ، سرد کردن و تخلیه می باشد.

دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 20 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود حسابداری ورود و خروج کالا در شرکت گاز تحت pdf دارای 81 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود حسابداری ورود و خروج کالا در شرکت گاز تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

تاریخچه مصرف گاز طبیعی در جهان :
متصاعد شدن گاز از زمین هم در مكتوبات قدیم و هم در نوشته های عصر جدید تحریر شده است شعله ور شدن گازها توسط رعد و برق و یا عوامل طبیعی دیگر همیشه قابل مشاهده بوده است وجود پدیده های مشتعل طبیعی نظیر آتش جاویدان باكو در دریای خزر و چشمه سندان در نزدیك كارستون در ایالت ویرجینیای غربی و ... همه نمایشی از وجود گاز طبیعی در گذشته است كه عموماً هم وقوع انها توام با ترس و خرافات طرح می گردیده اند و بر همین مبنا تا اواخر قرن هفده اعتقاد بر این بوده است كه گاز متصاعد شده از حبابهای سطح آب باعث می شود تا اب مانند نفت بسوزد و ان را آب جادویی می دانستند
اعتقاد بر این است كه اول بار چینی ها در 3000 سال قبل استفاده عملی از گاز را برای تبخیر آب نمك ه عمل آورده اند این گاز بنابر شواهد تاریخی از عمق 300 تا 600 متر خارج می گشته و مورد استفاده بوده است اما استفاده صنعتی از گاز به اوایل قرن هجدهم می رسد.
در این سال اول بار شخصی انگلیسی به نام ( مرداك) از گاز حاصل از زغال سنگ به صورت مجزا در محل مسكونی خود استفاده نموده است كه این تجربه باعث شد از گاز برای روشنایی در فضای باز استفاده نمایند كه این امر در سالهای 4-1802 در انگلیس انجام شد. همچنین در سال 1855 با اختراع مشعل بنسن كه توسط یك شیمیدان آلمانی به همین نام ابداع شده بود اختلالات و نوسانات شعله های گاز كنترل و مهار شد كه این اختراع توسط دانشمند آلمانی دیگر ( فن ولزباخ ) تكمیل شد.
علیرغم كشف مخازن گاز در اواخر قرن 19 در امریكا بدلیل مشكلات حمل استفاده از گاز تا 1930 رونق نداشت البته سابقه حمل گاز با لوله به سال 1870 برمی گردد.
یعنی به عبارتی گازرسانی به محوطه كارخانه سوهر كه با استفاده از گاز تمامی محوطه ان روشن شد همچنین در این هنگام در خانه شخصی و محوطه كارخانه رئیس یكی از كارخانه های پارچه بافی منچستر از گاز برای روشنایی استفاده شده است.
در این سال سعی گردید با استفاده از لوله هایی كه از تنه درخت كاج ساخته شده بود گاز را عبور دهند اولین لوله چدنی در سال 1872 در امریكا برای انتقال گاز مورد استفاده قرار گرفته است.
اما با پیشرفت در امر لوله سازی در سال 1924 اولین خط لوله چدنی به طول 350 كیلومتر در آمریكا بین دو شهر مورد استفاده قرار گرفت اولین سال استفاده از گاز طبیعی در امریكا به سال 1821 باز می گردد و اولین چاه گاز با عمق 9 متر در شهر فردونا به بهره برداری رسیده است همچنین اولین شركت در این خصوص در همان كشور در سال 1865 تاسیس و در سال 1885 نود واحد صنعتی در ناحیه پنسیلیوانیا از گاز طبیعی استفاده كرده اند.
تاریخچه صنعت گاز در ایران :
بر اساس برخی نوشته های تاریخی ایرانیان در امر استفاده از گاز و دیگر مشتقات نفتی بر سایر اقوام معاصر خود پیشی گرفته اند وجود بقایای اتشكده ها و معابدی نظیر ( آتش جاودانی ) نزدیك كركوك كه به مشعل بخت النصر معروف بوده در نزدیكی یك مخزن گاز طبیعی واقع بوده است همچنین بقایای معابد زرتشتیان در نزدیكی مسجد سلیمان ، آتشكده آذر گشسب در آذربایجان و ...گواهی بر این امر می باشند و روشن نگه داشتن آتشكده ها در فلات مركزی و جنوبی ایران و سایر مناطق كه محروم از جنگلهای انبوه بوده اند در دوران باستان نیز گواهی بر استفاده از منابع طبیعی دیگر از جمله نفت و گاز بوده است.
آنچه كه روشن است مناطق غرب و جنوب غرب ایران از منابع عمده نفت و گاز می باشند و در گذشته به دلیل عمق بسیار كم برخی از این سفره های زیرزمینی با فرسایش خاك و یا حركت گسلها و ... باعث تراوش مواد نفتی به بیرون شده و ایرانیان متفكر به استناد اسناد تاریخی بسیاری پیشتر از فلسطینی ها ، سومری ها و چینی ها از نفت و گاز به گونه های ابتدایی و تصادفی و بدون برنامه ریزی استفاده می كرده اند كه البته بیشتر این مصارف برای پایدار نگه داشتن آتشكده ها بوده است.
اما در دوران معاصر و پس از كشف اولین چاههای نفت در ایران رشد بسیار زیادی در صنعت نفت و گاز ایران مشاهده می شود كه امارهای موجود گویای این امر می باشند.
نخستین اسناد تاریخ در مورد استفاده از گاز در ایران به زمان قاجاریه و سلطنت ناصرالدین شاه مربوط می شود موقعی كه وی در سال 1873 میلادی به لندن سفر كرده بود چراغهای گازی كه روشنی بخش معابر بودند تعجب وی را برانگیخت و او علاقه مند به بازدید از كارخانه چراغ گاز شد وی پس از بازگشت به ایران دستور احداث و استفاده از كارخانه چراغ گاز را صادر كرد در این رابطه گوشه هایی از كتاب منتظم ناصری گویای بیشتر اصل مطالب است.
اما استفاده محدود از گاز تا سال 1908 میلادی ادامه داشته است كه گازهای همراه نفت در ان سالها سوزانده می شده است اما پس از رشد تدریجی صنایع نفت استفاده از گاز طبیعی برای تامین سوخت و محركه های كمپورسورها و مولدهای برق و مصارف داخلی منازل سازمانی در مناطق نفت خیز مورد توجه واقع شد و در كنار فعالیتهای اصلی مربوط به نفت كوششهای محدودی برای فراورش و استفاده از گاز نیز انجام گرفت.
اولین تجربه مستقل استفاده از گاز خارج از حوزه مناطق نفت خیز به تغذیه كارخانه جدید التاسیس مجتمع كود شیمیایی شیراز بر می گردد كه توسط وزارت صنایع معادن وقت در سال 1344 احداث و بهره برداری شد و به همین منظور خط لوله ای به قطر 10 اینچ و طول تقریبی 215 كیلومتر از گچساران به شیراز احداث شد كه با نصب یك واحد كوچك نم زدایی به بهره برداری رسید و سالها مورد استفاده بوده است


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

دانلود بررسی پارامترهای موثر در ساخت وریستورهای نانو ساختاراکسید روی تحت pdf دارای 8 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت دانلود بررسی پارامترهای موثر در ساخت وریستورهای نانو ساختاراکسید روی تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي دانلود بررسی پارامترهای موثر در ساخت وریستورهای نانو ساختاراکسید روی تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود بررسی پارامترهای موثر در ساخت وریستورهای نانو ساختاراکسید روی تحت pdf :

دانلود بررسی پارامترهای موثر در ساخت وریستورهای نانو ساختاراکسید روی تحت pdf

چکیده مقاله:

در این تحقیق با استفاده از نانو پودر اکسید روی و افزودنی ها (شامل اکسیدهای بیسموت، آنتیموان، کروم، کبالت، نیکل و ...) سنتز شده به روش ژل احتراقی قرص برقگیر اکسید روی ساخته شد. برای این منظور با استفاده از پرس هیدرولیک دو طرفه در فشارهای MPa800-400 ، شکل دهی نان و پودرهای سنتز شده صورت پذیرفت و کلیه نمونه ها طی سیکل های حرارتی مختلف در دماهای °1200C -700 و زمان های hr5-1 سینتر گردیدند . قرص ها ی برقگیر ساخته شده تحت آزمایش های اندازه گیری چگالی، سختی، ریزساختاری و الکتریکی قرار گرفتند . نتایج نشان دادند که استفاده از فشار MPa800 دمای °1100c و زمان hr1 بهینه ترین شرایط برای دستیابی به ضریب غیرخطی معادل 50 و ولتاژ شکستی معادل 4726V/cm می باشد.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 20 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

دانلود پاورپوینت معرفی شغل مهندس هسته ای تحت pdf دارای 22 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت دانلود پاورپوینت معرفی شغل مهندس هسته ای تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي دانلود پاورپوینت معرفی شغل مهندس هسته ای تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود پاورپوینت معرفی شغل مهندس هسته ای تحت pdf :

دانلود پاورپوینت معرفی شغل مهندس هسته ای تحت pdf


این محصول در قالب فایل powerpoint و در 22 اسلاید تهیه و تنظیم شده است

دانلود پاورپوینت معرفی شغل مهندس هسته ای تحت pdf
فهرست مطالب

وظایف مهندس هسته ای.. 6

دانش و مهارت مورد نیاز مهندس هسته ای.. 7

تحصیلات لازم برای شغل مهندسی هسته ای.. 7

آینده شغلی، بازارکار و شرایط استخدام مهندسی هسته ای.. 8

حقوق و درآمد مهندس هسته ای.. 9

شخصیت های مناسب شغل مهندس هسته ای.. 9


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 20 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق خصوصی سازی بیمه تحت pdf دارای 40 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق خصوصی سازی بیمه تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق خصوصی سازی بیمه تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق خصوصی سازی بیمه تحت pdf :

توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

 • همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
 • توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
 • پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
 • رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

 • منبع : دارد (به شیوه APA)
 • نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

خصوصی سازی بیمه

عوامل مختلفی چون افزایش در آمد های نفتی و برخی گرایش های تاریخی در دهه 50 ه. ش و سپس وقوع انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی در دهه 60 ه. ش موجب دولتی شدن اقتصاد ایران گردیدند. به طوری که اواخر دهه 50 و دهه 60 ه. ش عملاً طراحی، تنظیم وکنترل مسائل مربوط به تولید، توزیع، تجارت و قیمت گذاری اکثر کالاها و خدمات در حوزه مدیریتی دولت قرار گرفت )اصلانی، 1378 ؛صص 56 الی 69 (.

با گسترش دخالت دولت در اقتصاد، به دلیل مشکلاتی چون دیوان سالاری گسترده اداری، بی توجهی به کارایی اقتصادی، ضعف مدیریت تولیدی در بنگاه های تحت پوشش دولت، فقدان سیستم مناسب ارزیـابی عملکـرد و حسـابرسی شـرکت هـای دولتـی، وجـود مقررات دست و پـاگیـر در مکـانیزم تـولیـد، توزیع و تجارت، تخصیص نابهینه نهاده های تولید، وابستگی شدید فعالیت های اقتصادی دولت به درآمد های ارزی و مشکلات ناشی از کمبود ارز و تخصیص غیر بهینه آن از طریق نرخ های مختلف، ارزش گذاری خدمات و کالا ها بدون توجه به هزینه واقعی آن ها پرداخت یارانه ها و دادن امتیازهای مولد یا رانت های اقتصادی، فقدان استفاده صحیح از انحصارهای دولتی و مشکلاتی از این قبیل، عملکرد اقتصادی شرکت های دولتی رو به ضعف گذاشت. تورم و بدهی های خارجی افزایش یافتند و تولید روند نزولی پیدا کرد.

پس از آن اولین شوک نفتی وارد بر اوپک در سال 1986 ( برابر با سال 1365 ه. ش )، موجب کاهش شدید قیمت نفت و تحلیل رفتن توان دولت و شرکت های دولتی در سرمایه گذاری شد و دولت درصدد اصلاح ساختار اقتصادی خود برآمد. این فرصت در پایان جنگ تحمیلی در سال 1367 ه. ش بدست آمد. پس از آن سیاست های بازسازی و تعدیل اقتصادی در دستور کار قرار گرفتند و برنامه های 5 ساله توسعه تدوین شدند. اولین برنامه توسعه ( سال های 72 – 1368 ه. ش ) تنها اشاره ای به سیاست خصوصی داشت. اما برنامه دوم ( 77 – 1373 ه. ش ) راهکار های اجرایی را نیز دربر گرفت.

براساس مصوبه هیأت وزیران، ارتقا کارایی فعالیت ها، کاهش حجم تصدی دولت در فعالیت های غیرضروری، ایجاد تعادل اقتصادی و استفاده بهینه از امکانات کشور از جمله اهدافی هستند که دولت در واگذاری سهام به بخش خصوصی دنبال می نمود. بعلاوه خصوصی سازی در ایران با هدف افزایش پایه مالیاتی دولت نیز برنامه ریزی شده است. زیرا اگرچه نظام مالیاتی کشور از توانمندی زیادی برای اخذ مالیات برخوردار نیست اما در گرفتن مالیات از شرکت های تولیدی امکانات زیادی دارد. دلیل آن نیز شفافیت نسبی عملکرد آنها در مقابل سایر فعالیت هاست.

مطابق مصوبه 5283/ ت 109 هیأت وزیران، واگذاری شرکت های دولتی می بایست از طریق عرضه عمومی سهام در بورس صورت می گرفت. بکارگیری این روش در ایران موجب بروز مشکلات خاصی گردید. بعنوان مثال شرایط پذیرش در بورس برای شرکت های دولتی کوچک بسیار سخت بود زیرا حداقل سرمایه مجاز برای شرکت در بازار بورس 3 هزار میلیون ریال تعیین شده بود. همچنین تا قبل از اجرای فرایند خصوصی سازی بورس اوراق بهادار فعالیت زیادی نداشت در نتیجه قیمت سهام براساس روش استانداردی معین نمی شد و بیشتر قیمت گذاری ها براساس ارزیابی اموال و داریی ها بود که به علت کاهش ارزش پول ملی و انگیزه کسب حداکثر درآمد بیش از اندازه گران و در نتیجه مکانیزم قیمت گذاریبه صورت غیرکارا بود و بعد از یک رونق موقتی کوتاه مدت در بورس مشکلاتی به صورت عدم وجود ارتباط منطقی بین قیمت و سوددهی شرکت ها ایجاد نمود، که عملاً به جای جذب بخش خصوصی در طول فرایند موجب منع این بخش گردید.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 20 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل (با پسوند) zip ارائه میگردد
تعداد صفحات فایل : 25

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 25 صفحه

محیط زیست بحران در راه است فعالیت هاى انسان نسل حدود نیمى از گونه هاى گیاهى كره زمین را در معرض خطر انقراض قرار داده است.
بررسى هاى قبلى حاكى از آن بود كه تنها قریب به 13 درصد از كلیه گونه هاى گیاهى در خطر انقراض است ولیكن بررسى هایى كه جدیداً صورت گرفته مشخص ساخته است كه در بررسى هاى قبلى گیاهان موجود در مناطق استوایى كه بر اثر تغییرات زیست محیطى مورد تهدید قرار گرفته اند به حساب نیامده است.
مناطق استوایى زیستگاه بیشترین گونه هاى گیاهى جهان است.
پژوهشگران در گزارشى كه در مجله ساینس به چاپ رسیده اعلام كرده اند كه حدود 83 درصد از گونه هاى گیاهى اكوادور در خطر انقراض قرار دارند.
محیط زیست كشور اكوادور از نقطه نظر غناى گیاهى حرف اول را در میان كشورهاى استوایىمى زند.
از تعمیم این اطلاعات به سرتاسر جهان این نتیجه به دست مى آید كه 22 تا 47 درصد از كل گونه هاى گیاهى جهان در خطر انقراض قرار دارند.
گیاه شناسان در مورد شمار گونه هاى گیاهى جهان اتفاق نظر ندارند و تعداد گونه هاى گیاهى را بین 310 تا 422 هزار گونه برآورد مى كنند.
«پیتر یورگنسن» از باغ كشاورزى میسورى مى گوید: «اكثر گونه هاى گیاهى جهان در مناطق استوایى مى رویند.
از طرفى تقاضا براى به دست آوردن زمین هاى جدید كشاورزى براى تامین غذاى شمار فزاینده مردم در كشورهاى استوایى، بزرگترین عامل انقراض گونه هاى گیاهى در جهان است.
» به گفته وى در این مناطق، جنگل هاى طبیعى بریده و سوزانده مى شوند و مرغزارها به كشتزارها و چراگاه ها تبدیل مى شوند.
وى در ادامه افزود: «گرمایش تدریجى زمین مى تواند فرآیند انقراض نسل گیاهان را تشدید كند زیرا اراضى كشاورزى مانع از آن مى شوند كه گیاهان در مقابل تغییرات اقلیمى واكنش نشان داده و به طور طبیعى مهاجرت كنند.
» در پایان باید خاطرنشان كرد كه ممكن است در حال حاضر گرمایش هوا اثرى نداشته باشد اما در آینده اثر خود را نشان خواهد داد.
هر چقدر كه فعالیت هاى مربوط به تكه تكه سازى زمین هاى كشاورزى بیشتر شود براى محیط زیست طبیعى نشان دادن واكنش دشوارتر خواهد بود.
گیاهانى كه براى یافتن مكانى خنك تر براى رشد مى بایست به این سو و آن سو مهاجرت كنند قادر به انجام این كار نخواهند بود زیرا كشاورزان در سر راه آنها قرار دارند.
طبق آمار روزانه حدود 3 تن منواكسید كربن، 45 تن هیدروكربن نسوخته، 130 تن اكسیدهاى نیتروژن، 30 تن گوگرد و 30 تن ذرات معلق وارد هواى از پیش آلوده تهران مى شود.
هر چند همه به نقش چشمگیر خودروها در آلودگى هواى تهران اذعان داریم، باز هم شاهد آنیم كه مسئولان صنعت كشور رویاى تولید سالانه یك میلیون دستگاه خودرو را در سر مى پرورانند.
كیفیت بد سوخت مصرفى در كشور، پایین بودن استانداردهاى خودروهاى تولید شده در كشور و همچنین میزان بالاى مصرف سوخت از مهمترین دلایل آلودگى این كلان شهر است.
هرچند در چند سال اخیر شركت هاى زیادى اقدام به تولید خودرو كرده اند اما هیچ كدام از این خودروها در سال هاى اخیر طراحى نشده اند و لاجرم از تكنولوژى روز بى بهره اند.
به طورى كه به جز یكى دو خودرو هیچ كدام از كیفیت جهانى برخوردار نیستند.
مصرف بیش از حد سوخت (بین سه تا چهار برابر متوسط جهانى) بیا


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 20 تير 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : علی | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس والدگری تحت pdf دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس والدگری تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس والدگری تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس والدگری تحت pdf :

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس والدگری تحت pdf

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

 • همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
 • توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
 • پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
 • رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
 • منبع : دارد (به شیوه APA)
 • نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

تولد فرزند یک تغییر بزرگی در زندگی والدین است که بدنبال خود استرس خاصی به عنوان استرس والدگری به همراه دارد.ثابت شده است که نوع استرس نقش والد گری از سایر استرس های زندگی مثل استرس ناشی از کار ،حوادث و تجارب ناگوار کاملا متفاوت بوده و این استرس ویژه و خاص این نقش والدگری است.همچنین این استرس نسبت به دیگر حیطه های استرس زای زندگی بیشترین تاثیر را بر رفتار والدین و رشد کودکان می گذارد و پیش بین قوی از مشکلات رفتاری و عاطفی کودکان است(گلبرگ و همکاران ،1997).به عنوان مثال محققان، یک گروه از خانواده های بی خانمانی را که در معرض خطر مشکلات جسمانی و روانی بودند مورد مطالعه قرار دادند.بدلیل منابع استرس زائی که این گروه در زندگی روزانه با آن مواجه بودند ، در میان آنها خانواده هایی وجود داشت که دارای سطح بالائی از استرس والدگری بودند که به تبع آن ،کودکانی با بالاترین سطح مشکل در رشد اجتماعی و شناختی داشتند(دانسکو و هولدن ،1998).بنابراین استرس والد گری می تواند،به طور خاص آنچنان تاثیر گذار باشد که به عنوان علل و عواقب طیفی از رفتار های والدینی و کودکان تلقی شود. اما با این وجود استرس نقش والد گری نمی تواند کاملا جدا از استرس های دیگر ، نقش ها و تجربه ها باشد قطعا بین استرس هایی که ما در نقش های گوناگون تجربه می کنیم هم پوشی هایی وجود دارد(بارنت ،مارشال و سینگر ،1992).

خصیصه ی بارز در هر نظریه ی استرس والدگری بر عقیده ی هماهنگی و تعادل بین درک والدین از تقاضا ها و مسئولیت های این نقش و دسترسی به منابع موجود برای تامین این نیازها و تقاضا ها است. در واقع این تعادل و هماهنگی بین تقاضا ها ،نیاز ها و منابع های موجود ،مرکزیت اکثر نظریه های استرس و مقابله گری است(هاب فال ،2004).استرس والدگری زمانی ایجاد می شود که این تقاضا ها و مسئولیت های بر خاسته از نقش والدگری توسط منابع موجود، نتوانند ارضا شوند(گلدستن ،1995).

این مسئولیت های ایجاد شده برای والدین بسیار و متنوع می باشند و شامل برآورده ساختن نیاز های خاص کودک و تقاضا های برخواسته از نقش اجتماعی والدینی است. علاوه بر این از دیگر مسئولیت ها و تقاضاهای نقش والدگری ،برآورده کردن نیاز های کودک مثل نیاز به بقا (خوراک ،مسکن ،مراقبت و نگهداری وموارد دیگر) و نیاز های روانشناختی ( توجه ، محبت ،کمک در کنترل و تنظیم عواطف)می باشد .

البته علاوه بر نیاز ها و تقاضاهای ایجاد شده ،برداشت و نگرش والدین از رفتار کودکانش و نگرش و برداشت از لیاقت و کفایت خودشان به عنوان والد در اکثر نظریه ها ی استرس والد گری مهم تلقی شده است(Mash and Johnston 1983)(ماش و جان استون ،1983).استرس والدگری می تواند حتی برای والدینی که به طور کامل از تمامی منابع که برای یک زندگی فارغ از استرس ،مثل درآمد کافی ،خانه و منابع اجتماعی و... برخوردارند ، اتفاق بیافتد.اما این استرس والدگری بدلیل تفاوت های بنیادی و مجزا بین والدین خانواده ها متفاوت است ، با این وجود استرس والدگری بیشتر خود را در تجارب فردی والدین در فرزند پروری نشان می دهد.به عنوان مثال کودک پیش فعال و پر توقع یک والدین می تواند به عنوان کودک ابرازگر و پر انرژی برای والدین دیگر تلقی شود(کریسی و ریس،1996؛تسر نیک و گرینبرگ ،1990؛تسرنیک ،لو ،و بورن استین ،2002).دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,